לא לעולם חל”ת, זה העתוי להתכונן ליום שאחרי!

להתכונן לעבודה קורות חיים פרופיל לינקדאין - Platformust

במיוחד בשל כך הוקם בלוג העתים, לתיעוד ושיתוף פעולה בתקופה הנוכחית ובזמן ההתאוששות שיידרש לאחריה.

מטבע הדברים, כשחצי מיליון איש נשלחים לבתיהם כביום בהיר אחד, עקב המצב, כאשר ישובו להידרש במקומות עבודה, התחרות תהא אף גדולה יותר מכפי שהיתה עד עכשיו.

לכן, זו העת לבדוק את ארגז הכלים שלכם ולחזק אותו – למשרות בתחום הרצוי, ולתפקידים נוספים עליהם טרם חשבתם, כאשר המטרה המרכזית היא לזרז את היכולת להתפרנס בכבוד. זו גם הזדמנות ייחודית לבצע שינוי קריירה, ולפנות ב- 180 מעלות לכיוון חדש, עליו תמיד חשבתם ולא העזתם להביא לידי מימוש.

הכלים העומדים לרשותכם כעת בראש ובראשונה הוא מסמך קורות חיים, ככרטיס הביקור העסקי של כל אחד ואחת. לאחר מכן, יש לבדוק את מגוון הפלטפורמות האינטרנטיות אליהם אתם מחוברים. היום חשוב יותר לבנות נכון את מרכיבי הרושם שתעשו ביום בו יחזור הכל למצב תקין, כך שתתאימו לתפקיד הבא שלכם, מכל הבחינות.

מספר גדול מאד של עובדים נמצאים כרגע בביתם בשל השפעות המצב הכלכלי, ונראה כי המדינה לא תוציא מקופתה סכומי כסף, גם לא כמענקים ו/או הלוואות כדי להשיב את העובד השכיר או בעל העסק למצבו הקודם.

לכן, כאשר יש לפחות חודש עד לסוף חג הפסח, ויותר עד שהמצב יתבהר, זה הזמן להתכונן לזמן של התאוששות המשק. זהו העיתוי לעדכן את הנכסים הדיגיטליים שלנו, ובהם פייסבוק, לינקדאין ואינסטגרם ולנסות להתאימם לעולם החדש שיתגלה לעינינו בתום התקופה הזו, בה מגייסים ישובו לחפש את האינפורמציה ברשת, ולהתרשם מכם כמועמדים.

הדבר הוא כמובן דו צדדי, כאשר גם מעסיקים כבר עושים עכשיו חשבון נפש, בדבר האופן בו הם רוצים שהעסק שלהם ייראה ויתנהל בעתיד – מה יהיה פרופיל העובדים, האם מדיניות החברה תתעדכן, ומה עם התרבות הארגונית, ועוד ועוד.

פלטפורמסט עוסקת בשדרוג קורות חיים ובניית פרופילים ברשתות החברתיות, בהתאם לדרישות התפקידים בשוק. בימים כתיקונם, מועמדים זכו להתקבל למשרות הרצויות עבורם, בזכות העבודה המקצועית שנעשתה על קורות החיים שלהם ועל פרופיל הלינקדאין שלהם, ובדרך קיבלו הצעות וזימונים לראיונות ממקומות עבודה אטרקטיביים ביותר.

אין כאן נוסחת קסם. לפעמים מועמד בעל כישורים בולטים בתחום מסוים, אינו חושב שיכול להתברג למשרה כזו או אחרת, אף על פי שבבואו להתמודד עליה, הוא יוצעד אליה באופן מתבקש, על-ידי מגייסים. הצוות שלנו יודע לנתב כל מועמד למקומות הנכונים, ולסייע לו בחיפוש עבודה חכם תוך הרחבת אפשרויות התעסוקה, מבלי להתפשר על תנאים ועל התאמה, כדי למצות את אותם כישורים מקצועיים ובין אישיים.

לאור המצב נערכנו למתן שירותים באופן מורחב באמצעות הצוות היקר שלנו שכמעט ככולם עובדים מביתם. הנהלת האתר החליטה על מתן מחיר מיוחד לשדרוג קורות חיים ולשדרוג פרופיל LinkedIn, עד כדי שליש מהעלות הרגילה לזמן מוגבל ולכן כדאי לנצל זאת עכשיו.

מסקנותיי מהשבוע הראשון למצור

בניהול זמן התוצאה היא הקובעת
מאת: אודליה

מסקנותיי מהשבוע הראשון למצור הכפוי, בו בזבזתי את זמני לריק כדי להבין כי כולם חשבו כמוני על אותן עצות שנונות לקרובים, כיצד לנצל נכון את הזמן בבית ולהפיק את המיטב מהמצב, חושבת שעליי להיכנס למשטר א-אינטרנטי, עד כמה שניתן. כלומר, להגביל את השעות בהן אבלה מול המחשב במצב של קבלת אינפורמציה ובה קריאת מידע, לימוד, התכתבויות למיניהן, וכך (בתקווה) אעבור למצב של עשייה כגון כושר גופני, טיפוח, ניקיון, בישול והרפיה. במילה אחת וחזקה – גמילה.

מבחינתי, על התהליך האידיאלי להיראות כך: הבנה והפנמה כי עד כה הרשיתי לעצמי להיות תלויה בכוח שמרגיש קצת גדול עליי, ומוביל אותי לאן שמישהו אחר, ולא אני בהכרח מחליטה. החלטה כי הספיק לי ואיני מעוניינת בתוצאה המצויה. תפנית אל עבר כיוון חדש, ובה קביעת תכנית מסודרת שמתאימה לי כדי לעבוד על עצמי במישורים החשובים לי באמת.

המישהו אחר הזה, אגב, זו ישות שאינה מוגדרת כל כך. ככוח אבסולוטי הסוחף אותי ולבסוף מוביל אותי לתסכול רב ולאי שביעות רצון מעצמי על אי ההספקים של משימות שרציתי ושהיה בכוחי לעשות, על לקיחה כמובן מאליו של מטלות חשובות בעבודה ובחיים האישיים, ומאידך על האדרה של שפע מידע, זמינות מהירות וחדשנות, שהם ודאי טובים מכדי להיות אמיתיים... כי כשהתחלתי לחפש דבר אחד הגעתי לכעשרה עניינים שונים והעיקר חסר.

לבסוף, כשהתעייפתי, נזכרתי בעצם למה בכלל פתחתי את הלופ וואטסאפ-מייל-רשת חברתית ונכנסתי לסחרור שנדמה בו-בזמן כהכי מהותי וחשוב, אך הזמן הזה לא יחזור אלא נרשם לחיוב אצל המישהו האחר הזה. היום אני דורשת זיכוי. אולי באמת כדי שמשהו יתיישר צריך לכופף אותו בחזקה לצד השני מהצד כלפיו הוא מופנה באופן קיצוני כעת. אני תקווה שאעמוד בניסוי!

העולם לא ישוב להיות כפי שהיה. קולות ממנהטן: ”לא נחזור לעבוד 12 שעות מהמשרד”

משבר עולמי_מחשבים מסלול מחדש
מאת: ג'ף

שיחות רחוב שנשמעו מחברינו לצוות בארה''ב הביאו אותי לכתיבת הפוסט. כן, מסתבר שיש בימים אלו מי שמעיזים לשוטט ברחובות העיר מנהטן שיחסית לימים כתיקונם ניתן להגדירה היום כריקה ושוממת.

הבדיחה הרווחת כי ההצגה היחידה כיום בעיר היא כשעובר רכב עם לוחמי האש המפורסמים של

14 ST Manhattan 18-3-2020 11-15 AM
מנהטן רחוב 14 בשעה 11 בבוקר היום 18-3-2020 - לא ייאמן!

ניו יורק ומפעיל סירנה למרות שהוא כמעט היחיד על הכביש. מאז פיגועי 11 בספטמבר שאף לא השפיעו במידה שווה על כל חלקי המטרופולין התוסס, לא זכור מצב כזה מעולם, בעיר שנחשבת כמרכז העולם: לא מכוניות, לא אנשים ולא בעלי חיים. הכל דממה. מה שסייע לחברנו לצוות לדלות מספר מילים משיחת המרעים הבאה:

"אולי התפקיד הכי חשוב שלי הוא מה שהתחמקתי ממנו כשהייתי עסוק בלדאוג לפרנסה עבור ילדיי האהובים, והיום אני מגלה שאיפשהו החמצתי את המטרה"... "עכשיו זה הזמן להחליט איך אני מתכוון לחיות את חיי, לבנות את לוח הזמנים שלי על-פי סדר עדיפויות מתוקן, ולא לקחת מחויבויות שפירושן להפסיד עולמות כדי להרוויח את ה-ג'וב!"

"אם כך זה עובד- פגישות צוות אונליין, עמידה במשימות תוך עבודה מהבית, וחיסכון של זמן שיחות מסדרון, ריכולים וקשקושים, אין שום מוטיבציה לחזור ולעבוד יום שלם מהמשרד ולהפסיד עולם שבשבילו כביכול הקרבתי כל כך הרבה עד הלום."

Manhattan Empire State Building

כשנתעורר למציאות החדשה של אחרי המשבר, דברים ייראו שונה. יכול והמרדף אחרי האושר שנמצא אי שם בסוף גרם המדרגות התלול והמתפתל מעלה, כאשר בכל שלב נדרשים ליותר הישגיות, תחכום ואולי על הדרך גם לוחצים על אצבעות הרגליים של הרצים לידינו, אל עבר אותה מטרה נכספת, שנראתה פעם כברורה ומוגדרת - היום אנו מגלים שאולי האושר פשוט נמצא בידינו. ואם זה לא מספיק קרוב, הוא בבית.

הרי אם עבדנו 12 שעות מחוץ למשרד, בזבזנו את זמננו בנסיעות מתישות ובעמידה מייגעת בפקקים, הפסדנו את נוכחותנו ברגעים החשובים של התבגרות ילדינו הקטנים, או דחינו את החתונה בסדר העדיפויות לעומת תחושת הגשמה בקריירה, השקענו את רוב מרצנו בארגון מלא

מנהטן השדרה השלישית עכשיו (11:30 בבוקר) פשוט "נטוש" תנועה דלילה של רכבים זה מראה נדיר
מנהטן השדרה השלישית עכשיו (11:30 בבוקר) פשוט "נטוש" תנועה דלילה של רכבים זה מראה נדיר

אנשים שבמקום להיות אוהבים הפכו עם הזמן לאויבים (מבלי להאשים אותם, הם כנראה היו כמונו, כל אחד וסיבתו היא, מתוסכלים), והיום אנו נותנים כמעט את אותה תפוקה מהבית בזמן קצר יותר, ותוך כדי מנהלים שגרה וחיי משפחה.. אם כך, תודה על המשבר שפרץ ועורר אותנו להבנה הזו, כפי שאומרת הקלישאה הידועה – הפתרון נמצא אצלך.

כך, אנו גם מאפשרים למי שכן חייבים להיות נוכחים במשרד, להגיע לחברה במהירות ולחנות אל מול הכניסה לבניין. אף אחד לא רודף אחריהם כי אין פקחים, והיום השגרתי כנראה יכול להתנהל בשפיות רבה יותר מכפי שהכרנו. שלא לדבר על הספקי כביסה, בישולים וניקיונות, והקדשת יחס חמים ולבבי לבני הבית, המרוצים מאווירת המשפחתיות. זהו. עצרו אותנו מהמרוץ הזה של להיות הכי. הרי כבר מכותרות התקשורת המתאמצות בכל כוחן בשנים האחרונות, ניכר כי פיתחנו עור של פיל וניתן להגזים במילים רק בכדי לנסות לרגש, לזעזע, ובפרט לשגע את התודעה.

משמעות בעת משבר

מציאת משמעות בעת משבר

בכמה ימים מועטים מתחוור עד כמה האדם חסר שליטה על חייו ועל המתנהל בעולם. כוחות הרפואה, הטכנולוגיה והקדמה האדירה נותרים שוממים לנוכח חיידק בלתי נראה שמסובב את המודעות של כולם ויחד עם זאת משאיר מיליארדי אנשים במקומם, מוגבלים בתנועה לאי שם.

עכשיו, כשכולם זמינים ומכורח הנסיבות אף יותר סבלניים, זה הזמן לנטוורקינג אמיתי. המעמדות שנוצרו על-ידי כותרות כמו FEO, PMO וכדומה, כאינם רלוונטיים. כולנו יחד תחת מטריה אחת של אי ודאות. אם היה לך משהו לומר למישהו, המציאות שנוצרה הפכה את העת הזו לרגע לגיטימי לעשות כן.

שהנה מהעבר השני לכאורה, מובילי חברות וארגונים מחפשים דרכים יצירתיות כדי להציע את שירותיהם. זו אף הזדמנות עבור מנהיגים שחלמו לעשות משהו טוב באמת, משמעותי עבור הכלל, ליישם את החזון שהיה חלום, רצון, מחשבה או תוכנית על הנייר בלבד. אנו נקראים למעין חשבון נפש בזמן של חודש אדר שמסמל שמחה, ודאגה לפרט – שנאמר בו כי כל הפושט יד נותנים לו, ובו משלוח מנות ומתנות לאביונים. קשה להתעלם מהמומנטום...

במקום לחפש את המשמעות היא נמצאת מכל עבר. פעולה פשוטה של הכנת אוכל נהפכת לדבר חשוב ומיוחד, שנעשה בתשומת לב ולא על אוטומט. היינו רגילים להעסיק את עצמנו במחשבות על עניינינו, עמוסים בדאגות הפרטיות ומגיבים לזולתנו כדרך אגב, מוטרדים מבקשות הסביבה. כעת נוצר מצב שבו אנו מבקשים לשמוע ולהבין את רחשי הלב של הכלל. מוצעים שירותים מיוחדים שיגיעו עד הבית, רק כדי שנמשיך באינטראקציה העסקית שעד כה אולי הייתה מעט מובנית מאליה. עכשיו להיות שם בשביל הזולת זו לא סיסמה אלא מחויבות ברוכה.

הרי ממילא כל עניין הכבוד הזה הוא קצת כבד. לסחוב את ה- Headline של המקצוע שלי זה מאד מחייב. עכשיו אפשר להשתחרר מהעול הזה מעט ולנהוג כבן אדם שעומד מאחורי התמונה. כך, עם כל שעה ויום שעוברים, לערוך מחקר אינטרנטי, לדרוש ולשפוט את הסביבה, כבר פחות רלוונטי. הרבה יותר מעניין לבדוק את מצבי ואיזו משמעות חדשה נקנית עבורי בעת שהמשבר הזה נוכח בחיי.

לקראת חג הפסח אותו כנראה ניאלץ לחגוג בגפנו ולא סביב שולחן עמוס בבני המשפחה, אפשר לערוך בדיקה, מה אני יכול לעשות עבור הכלל. רק להושיט יד במצב הנוכחי, ודאי שיוביל לאחיזה מן הצד השני בחזקה. כולנו כביכול נמצאים בצד הממתין למסירה ומצפים לתפיסת הכדור בידינו, לקבל הקשבה, תמיכה בזמן של חוסר וודאות, והזדמנות חדשה.

לאור המצב – אספקת לידים למוצרים פיננסיים לרבות מחזור משכנתא

Call Center
מאת: שי חבוט

המירוץ אחר השגת לידים איכותיים הפך בימים אלו למורכב ותחרותי מאי פעם. שינוי "כללי המשחק" ברשתות החברתיות משמעותו גם השקעה ניכרת בעלויות, ולא פעם איכות וכמות הלידים אינה מספקת. כאן חברת LTM נכנסה לתמונה.

בפעילות מאומצת וענפה, מתמקדת החברה במשך כעשור ביצירת לידים איכותיים בשיטת אופליין, וכך הזרימה עד כה לקוחות לחברות נדל"ן, לבתי השקעות, לחברות ביטוח ולחברות ייעוץ משכנתא, באופן סדיר. במהלך השנים החברה ביססה את כוח העבודה על עובדים מהמוקד הטלפוני הממוקם במשרדי החברה רמת גן ובעיקר מהבית, ובד בבד השקיעה בציוד טכנולוגי מתאים כדי לאפשר למצות זאת בצורה הטובה ביותר.

כך על אף כל יתרונותיה, שמהווים נתח מהותי מרווחיהן של חברות נדל"ן, ביטוח, ייעוץ משכנתא ופיננסים, הופחתה פעילות החברה באופן משמעותי ביותר. יחד עם זאת, לאור המצב, עולה בימים אלו דרישה להיעזר בשירותי לידים לצורך חיסכון בזמן ובעלויות.

בחברת LTM ישמחו לשוחח עם אותם גורמים רלוונטיים, חברות וארגונים שדווקא בימים אלו נדרשים לסייע לאזרחים בבקשתם לערוך שינויים בהתנהלותם הכלכלית, בנושאים כדוגמת מחזור משכנתא, תיאומי מס, ביטוחים ושירותים נוספים, בפרט כשההשלכות של השבתת המשק ימשיכו להשפיע בשבועות הקרובים.

מוקד שירות לקוחותבזכות איכות מאגרי הנתונים והניסיון רב השנים, מצליחה LTM להניב ללקוחותיה לידים ביחס המרה גבוה, כאשר באופן שוטף מתבצעת בחברה בקרה על איכותם, בד בבד עם יצירת משפך מכירות מדויק ומתוקצב המאפשר לווסת את כמות הלידים ואת המחיר עבור כל ליד.

ב- LTM אין בזבוז זמן על לידים לא רלוונטיים או לא איכותיים, כאשר כולם מגיעים אל הגורם הדורש לאחר בדיקה קפדנית של המוקד, בו מועסקים מזה שנים נציגי מכירות בעלי ניסיון רב. אלו, מוכשרים הן ספציפית בתחום הרצוי והן בעלי כישורי מכירה מובהקים, ופונים ללקוחות על-פי 'תסריט מכירות' שנבנה בהתאמה מיטבית ומדויקת לדרישות הלקוח, ומאושר על-ידו.

לצורך היעילות, מצורף טופס פניה למילוי מצדכם, בכדי שפניות יגיעו אליי, מנהל החברה, באופן ישיר. כך אוכל לטפל בהן וליצור עמכם קשר.

        

חברת LTM תשמח להעמיד את תשתית הנציגים לתחומים נוספים הנדרשים בקרב ארגונים המעוניינים להמשיך ולהיות בקשר, ולספק מידע ושירותים עבור לקוחותיהם. בברכת בריאות ובשורות טובות, תודה לצוות הבלוג שהרים את הכפפה בימים אלו, ושיהיה בהצלחה לכולנו לעבור את התקופה הזו בשלום.

יום שני לסגר

בלוג העתים עבודה מהבית בעת משבר

אתמול בבוקר היתה לי תחושה של התחדשות, והרגשה ברורה שהרי לה דרך בה ציפיתי לצעוד. חשתי שיש לי מה לומר, ושהמצב שנכפה עלינו הוא הזדמנות עליה כבר יש לומר תודה. היו לי תובנות בדבר הנקיות והטוהר של סוג ההתבודדות החדש, התבצרות של כל אחד בדלת אמותיו. חשבתי לכתוב על כך. אך לבסוף, עבר עליי יום גדוש בבהייה ברשתות החברתיות, עמוס קוגניטיבית מלהכיל את המידע המבולבל לגבי חוסר הודאות, הלחץ והתסכול. דבר אחד שימח אותי ביותר והוא העזרה לזולת, או לפחות הנכונות לכך, שניבטו מכל פינה ומודעה אפשרית. ממחירים נוחים, שיווק בעת משבר ופילנתרופיה לשמה, המצב החדש כבר הוליד ערבות הדדית שיש לומר תמיד היתה כאן, אך עכשיו משהו בה הפך לאמתי.

נראה כאילו כולם כמוני צופים במודעות המפורסמות על-ידי אנשי קשר וכבר לא מבקשים לשפוט או להתחרות, אלא נכונים לפרגן מהלב, כי כולנו באותה סירה. נדמה כאילו הראייה הטובה שלנו את הזולת היא משהו שחשוב שניקח מכאן והלאה בשבילנו, פשוט כי זה פותח את הלב, שלנו. וכשהלב פתוח הוא לא מפחד. הוא לא חושש להתכווץ, הוא אמיץ לתת, לחייך, להתרכך. הוא נכון לגדול ולהתרחב ולהכיל ולהתמודד. הוא מרפה מהרצון לשלוט ביכולת לא להיפגע. הוא כמו מושיט יד ומאיר פנים, הוא מחמם, הוא מאיר, הוא מי שלא העזנו להיות כשחשבנו או כשהוכתב לנו, מכורח נסיבות טכנולוגיות למיניהן, כי עדיף שנאמץ ארשת עסקית ומקצועית למופת, פרופיל לינקדאין מהוקצע ושריון פלדה חסין רגישות יתר, אלא אם כן זה מוכר (מוסיף למספר הלייקים וכדומה).

והנה בוקר נוסף ואנחנו כביכול מסתגלים למצב החדש. מתנהגים בבית כבר כמו בבית. נכנסים לדמות החינוכית, הזוגית, והמנהיגותית שלנו כלפיי עצמנו כדי לקבל מכל החוויה את הטוב הנדיר שהיא מציעה לנו. לחשב מסלול מחדש זה באמת לחשוב - לא רק האם הייתי בכיוון הנכון אלא מי הייתי כשהייתי בכיוון הנכון. האם הייתי אני או דמות וירטואלית שנבנתה לה, מפוסט לפוסט ומתגובה לתגובה. האם אורח החיים שלי במציאות היה תואם את מה שאני מייצגת כי זו שאיפתי הכנה או שמא חשוב לי יותר להיגמל מקפה, להקפיד על כושר גופני ולשמור על תזונתי בהתאם, בלי לצלם, לערוך ולחשבן? והאם, דווקא עכשיו כנגד כל הסיכויים, אל מול איומים מוחשיים כביכול שנדמים כמו קירות שסוגרים עלינו מכל הכיוונים, האם דווקא עכשיו אאזור אומץ לגייס את הכוחות הטמונים בי לטובתי? כי אולי כך ורק כך באמת אהיה גם האדם הטוב הזה שהייתי רוצה להיות ושאני רואה כמה אפשר להיות, מתוך המצוקה, הצמצום והריק כלפי השני.

הבלוג המיוחד, בלוג העתים מילות פתיחה

בלוג לימים מיוחדים

המשבר כאן. עמו אי וודאות. רבים כבר קיבלו הודעה על יציאה לחל''ת, ובאותה נשימה, איומי פיטורים והקפאת תהליכים מעיבים על התחושה הכללית של כולם. אנחנו עם מאמין. בטוחים שהתקופה הזו תחלוף. אך המציאות כיום מכתיבה את הצורך להתאמות כדי להמשיך ולקיים שגרה, שמאז ומתמיד הוכחה כחזקה מכל דבר, ומאלצת אותנו להתמודד בכלים שונים עם המצב שנכפה עלינו.

אנשים רבים ומוכשרים נמצאים בימים אלו בבית. עסקים רבים, שלמעשה אין כל מניעה שימשיכו לפעול באופן רגיל, מושפעים מהחלטות והנחיות שמא נדרשו או שמא יצאו מכלל פרופורציה. ואולי ניתן היה לפתור חלק מההשבתה הכמעט גורפת, בדרכים יצירתיות ואף בטוחות יותר.

בדומה לארגונים נוספים להם משרדים ראשיים בארצות הברית, וכמובן חברות בינלאומיות וגלובליות, אנו נמצאים בהתמודדות כפולה, כאשר המכנה המשותף לכולם הוא חוסר הבהירות ובעיית כוח האדם שנוצרה כמעט ביום אחד יש מאין. בין אם זו נובעת מההגבלות הרבות המוטלות על המשק מחד, ומאידך מהעובדה שאנשים נשלחים לבתיהם בלית ברירה.

באתר Platformust אנו מקימים בלוג לצורך התקופה. בבלוג זה ניתן יהיה לפרסם קורסים אונליין שאפשר לעשות מהבית, וזו ההזדמנות לפרסם הכשרות שניתן לבצע מרחוק בעת שאנשים בחל"ת. כמובן שעבור מי שמציע קורס, מדובר בקורסים בתשלום מינימאלי או ללא תשלום כלל. אנשים פרטיים שנמצאים בבית גם כן יכולים להציע את שירותיהם, ומוזמנים לפנות אלינו, כדי להעלות בבלוג את כל הפרטים.

הרעיון של הבלוג הוא להיות מקצועי, ולא להיכנס לדיונים בעניין המצב עצמו (את זה נשאיר לגורמים פוליטיים). בנוסף, מי שיכול להציע הצעות רלוונטיות לעולם התעסוקה כגון מודעות דרושים, מוזמן לפנות אלינו לפרסום ללא תשלום. המטרה היא להתחיל ולהמשיך בעשייה, ולראות כיצד ניתן ליצור כלכלה זמנית בחודש-חודשיים הקרובים, כדי לייצר מציאות כלכלית כלשהי בתוך המציאות הנוכחית.