© All rights reserved. Powered by PLATFORMUST.

הולך לשומקום

צדדים שלא הייתם מודעים לגביהם בתהליך חיפוש העבודה!

כמה פעמים שלחותם קורות חיים והרגשתם כאילו שזה לא מגיע לשומקום. אם פעם היה מתקן אשפה מתחת לפקס, כך שהדף יכול היה להגיע וליפול ישירות אליו, היום ייתכן ורכזי השמה נוקטים לכאורה באותה פעולה, כשמגיעים קורות חיים שעונים להגדרה "מוכר במערכת".

בין אם המועמד מכונה ככזה ה'מסתובב במערכת' או 'נמצא במערכת יותר מדי זמן', הכוונה היא כי מדובר בדורש-עבודה שמשום מה נמצא בסטטוס זה כמספר חודשים. דבר זה נתפס לעתים כתמוה מצד מיעוט של רכזי ההשמה, אך קיים.

כלומר, לא זו בלבד כי לעתים נדרש זמן רב למעסיקים בכדי להתפנות לראיונות ולשאר תהליכים עם המועמד, אלא אף דורשי העבודה עשויים להימצא בתהליך ארוך טווח לזמן ממושך.

בין אם משום שמדובר בפרויקט אליו התחייבו העומד להסתיים, החלפה לחופשת לידה שמתארכת, חתימה בלשכה, המתנה לגיליון ציונים או כל סיבה שהיא, ישנם מועמדים אשר חיפוש העבודה עבורם נמשך כמספר שבועות ואף חודשים.

לדאבוננו, ישנם רכזי השמה שתופסים זאת כדבר פסול, ואף יש בכוחם לסמן מועמדים כאלו כמועמדים חוזרים עם מעין נורת אזהרה, ולכן לא יצרו איתם קשר. יש לציין מאידך כי ישנם רכזי השמה שדווקא כן ישלחוו מועמדים כאלו למשרות הבאות, מכיוון שהם יודעים שככל שעובר הזמן המועמדים האלו יהיו כנראה מוכנים להתפשר, ולהתחיל אף בעבודה זמנית או פרויקט, והם דווקא נוקטים בגישה של "מיצוי המועמד" – כלומר מיצוי כלל האפשרויות שעשויות להתאים לו, ולהם.

הנקודה היא כי כדאי לעקוב ולהיות עם יד על הדופק לגבי ההתנהלות מול חברות ההשמה ולקחת ברצינות כל תהליך מולן. מדובר בחברות שבהן איכותיות ביותר, ורובן מצוידות כיום במיטב הטכנולוגיה הנדרשת, כך שבכוחן לסנן פניות במגוון אמצעים. כך שאם פניתם למשרדי חברת השמה כלשהי, ולא קבלתם מענה, כדאי לנסות ולבדוק מדוע, ולתקן איזשהו רושם שמא מוטעה כי התקבל מצדכם.

כידוע, חברות השמה עובדות על תוצאות, הזמן שלהן מאד יקר וכל שיחה שהיא עם מועמד צריכה להיות הכי ממוקדת ומדויקת שניתן. לכן, גם הציפייה היא כי מועמדים, מבוקשים ככל שיהיו, יקחו ברצינות את התהליך ורצוי כי יתייחסו לכל ראיון עם רכזי ההשמה כראיון אבחוני ואף כמבחן לכל דבר ועניין מבחינת מציאת העבודה הבאה.

יתרה מכך, כל הגה כי תוציאו מפיכם במהלך השיחה, עשוי לשמש לטובתכם או חלילה להפך. כלומר, מדובר הן בתוכן הנאמר והן אף באופן שבו נאמרים הדברים. החל מאינטונציה וכלה באורך הנשימות שתשמיעו, במידה ויישמעו, כל רחש הינו סימן מבחינת רכזי ההשמה ועשוי להתפרש כתגובה שתישפט לחיוב או לשלילה.

לכן, אם אתם ממהרים לאיזו פגישה או חסרי סבלנות בזמן שמתאמי ההשמה מטלפנים, לעתים עדיף לעשות חישוב עלות תועלת קצר ואף לא לקבל את השיחה. גם אם זו שיחת הטלפון היחידה כי תקבלו היום וגם אם מדובר במספר חסוי או כזה שלא ניתן להשיב אליו ישירות, עדיף להימנע מאינטראקציה שתותיר מצדכם רושם שייספק סיבה כי אינכם 'נעימים, שיווקיים, נחמדים ותקשורתיים', או כל תכונה שניתנת לאבחון טלפוני, ואינכם יכולים לספקה כעת, באופן הרצוי, כפי שדורש המעסיק.

תגובה

  • כמה שחושבים שיודעים לא יודעים כלום וגם אי אפשר לדעת על איזה מנהל או מגייסת אתה נופל בראיון וכל מה שהתכוננת יורד לטמיון, מאמר מעניין ונקודות מעניינות למחשבה

Top
דילוג לתוכן