חיפוש עבודה | תביט נכון – תראה טוב!

חיפוש עבודה משרה תפקיד - PLATFORMUST

לפני חיפוש עבודה, מכירים את החוויה של סרט תלת ממד? זוכרים שנדרשתם למשקפיים המיוחדים, והקלאסיים, שחציים אדום וחציים ירוק? תהיתם מדוע נבחרו דווקא צבעים אלו כמרכיבי המוצר?

מעטים עצרו לחשוב כיצד משקפי הפלסטיק האלו מסוגלים להעביר בנו את התחושה שכמעט ואפשר לגעת בעצמים על המסך.

מתוך הסקרנים מבנינו, ודאי שיש כאלו שהורידו את המשקפיים בזמן הסרט, כדי לאתגר עצמם בצפייתו ללא האמצעי הנדרש, וגילו כי רואים כפול או מטושטש ולכאורה בלתי מפוקס.

אז לפני שנבהיר את הנקודה החשובה וכיצד רלוונטית במהלך חיפוש, בימים אלו בפרט, עבור מי שהאמור לעיל עוד נותר כתעלומה, נסביר את הנושא באופן פשוט.

הודות למערכת הראייה במוח, מתאפשרת לאדם ראייה תלת ממדית. הוא מסוגל לראות נפח, להבחין בעומק, לזהות פריסה ומיקום של עצמים ביחס לעצמו ולאובייקטים נוספים ועוד.

סרט תלת ממד, בעצם מבקש להתחקות אחר הראייה הטבעית של האדם ולכן מצולם דרך שתי עדשות. זהו הפתרון ל"קסם" של אותן משקפיים.

חיפוש עבודה- לראות את המשרות הפנויות באמצעות כלים נכונים, כמו להרכיב משקפיים חכמים

בגדול, זווית ראיה אחת מוקרנת על המסך דרך פילטר ירוק, והשנייה דרך פילטר אדום, כאשר מבחינה אופטית, אדום וירוק יחד יוצרים שחור, והאחרון בולם את מה שנראה לעין, כך שלמעשה מאפשר להביט דרך שתי העדשות באופן נפרד, האדומה והירוקה, אשר כל אחת מהן מסוגלת לקלוט שכבה אחת של הסרט, שממילא נעשה באופן של שתי עדשות כאמור.

כך שבעין בה צופים דרך פילטר ירוק לא רואים מאומה מהמוקרן דרך הפילטר האדום ולהפך. כל עין רואה רק את מה שאמורה לראות, וביחד מוצגת חוויה אופטית תלת ממדית.

אם כן, בניגוד לאפשרויות טכנולוגיות רבות שקיימות היום, לא הייתה זו אשליה אופטית כלל ועיקר, אלא ממש התחקות אחר דרך הראייה הטבעית של האדם. ואלמלא המשקפיים יחד עם חוש ראייה בריא, לא ניתן היה לראות טוב את הסרט.

להתמודד עם חיפוש עבודה – להתוודע לאפשרויות עבורך

אנו בפלטפורמסט מסייעים לך בחיפוש העבודה - כיצד לאתר משרות רצויות, ולראותן בראייה נכוחה. ברמת המיקרו, להבין את מהות התפקיד, וברמת המאקרו לקלוט מה הפונקציה הנדרשת לארגון.

זאת תוך כדי בדיקה והבנה של מידת ההתאמה שלך למשרה וכיצד נכון להתמודד עליה – מהי דרך הפניה העדיפה, מהן האפשרויות האסטרטגיות הנוספות העומדות בפניך, וכיצד ליישם אותן כך שיתקבלו בברכה.

כדי לא ללכת לאיבוד ולהתיש את עצמך באיבוד זמן חיפוש יקר מול המסך, אנו מציעים לך להתאים את החיפוש עבורך, באופן גמיש – כלומר, להרחיב את היריעה במידת האפשר ככל הניתן, או לחלופין, להצר אותה, תלוי באם רצונך בתפקיד מאד ספציפי והנך חסר נכונות לפשרות.

כאשר ניגשים לחיפוש עבודה נדרשים מיקוד ובהירות מאד גדולים. יש להסיר דעות קדומות, תבניות מובנות מראש, ואפילו קווים אדומים ואידאלים שבסופו של יום אינם בהכרח מיושמים אף בתפקידנו הנוכחי.

במקביל, יש לשקול תוך חיפוש עבודה ובכובד ראש פרטים חשובים כגון מיקום ודרכי הגעה, שעות עבודה, מידת האחריות, משא המחויבות והניהול הנדרשים – רק כך אנו מסננים עבורנו התמודדויות של ראיונות טלפוניים ופרונטליים מיותרים.

עמוק בפנים אנו יודעים כמה אנו מוכנים להשקיע בחיפוש עבודה ובמה לא נעמוד לאורך זמן. לא לכל אחד מתאים לנסוע באופן יומיומי ברכבת, ולא כל אחת נכונה להעתיק מגורים. לכן, באמצעות שאלון מובנה שעוזר לנו לעשות סדר ותכנון כראוי, אנו משקיעים את הזמן ואת המרץ שלנו בהכנה נכונה לראיון, שיהווה עבורנו כרגע שיא.

אכן טוב להתאמן ולבצע סימולציות ראיון, אך לא על חשבון זמן יקר של אנשי HR, מגייסים ומנהלים שמשקיעים את מרצם באבחון המועמד.

כאשר המיקוד בעת הזו הוא על מציאת המשרה המתאימה, משמע כי הנך נדרש לאסטרטגיה קצרת טווח. לכן, מומלץ כי תדייק את קורות החיים שלך או פנה לשירות שדרוג קורות חיים אשר מלבד הכתיבה של התוכן והעיצוב, גם מעניק לך סיוע אישי ותכליתי בחיפוש עבודה כך שיאותרו עבורך המשרות הרלוונטיות.

במהלך התהליך תלמד בעצמך איך להביט נכון על מודעת דרושים ולאבחן את אופי המשרה, כך שבהחלט תצליח לראות טוב יותר, ממוקד יותר והכי חשוב מדויק יותר את המסלול המקצועי שלך, זה שברצונך להמשיך ולבנות, כאשר המשרה הבאה נמצאת בהלימה לאותו מסלול ותורמת לחיזוקו.

בצורה שיטתית אך פשוטה תגלה במהלך חיפוש העבודה כמה משרות פתוחות בפניך ועל כמה מהן ממש לא שווה להתעכב. אנו מעניקים הדרכה וכלים פרקטיים במיוחד בכדי לחסוך זמן, להתמקד במטרה, לסנן הצעות בלתי רלוונטיות ולשעוט קדימה למשרה הבאה במהרה!

פרופיל לינקדאין עכשיו, לא לעולם חל"ת, זה העתוי להתכונן ליום שאחרי!

להתכונן לעבודה קורות חיים פרופיל לינקדאין - Platformust
פרופיל לינקדאין מוצלח ממגנט אליך צופים, מתעניינים ומגייסים. זה דורש מתכון מדויק!
המרכיבים: אנגלית מצוחצחת, תוכן מרשים, הרבה דיוק ומעט שיווק.
ההכנה: מערבבים המרכיבים, מוסיפים להם מילות מפתח, הבנה ארגונית, ראייה עסקית ומקבלים מינוף משמעותי לרזומה!
כתיבת פרופיל לינקדאין עם ™Platformus זה כמו לשחק באולינג אנחנו מייצרים אפשרות אחת והיא - STRIKE!
שם התבשיל: אימפקט

פרופיל לינקדאין, קורות חיים כל מה שצריך לדעת בתקופה זו, במיוחד בשל כך הוקם באתר Platformust בלוג העתים, לתיעוד ושיתוף פעולה בתקופה הנוכחית ובזמן ההתאוששות שיידרש לאחריה.

מטבע הדברים, כשחצי מיליון איש נשלחים לבתיהם כביום בהיר אחד, עקב המצב, כאשר ישובו להידרש במקומות עבודה, התחרות תהא אף גדולה יותר מכפי שהיתה עד עכשיו.

לכן, זו העת לבדוק את ארגז הכלים שלכם ולחזק אותו – למשרות בתחום הרצוי, ולתפקידים נוספים עליהם טרם חשבתם, כאשר המטרה המרכזית היא לזרז את היכולת להתפרנס בכבוד. זו גם הזדמנות ייחודית לבצע שינוי קריירה, ולפנות ב- 180 מעלות לכיוון חדש, עליו תמיד חשבתם ולא העזתם להביא לידי מימוש.

הכלים העומדים לרשותכם כעת בראש ובראשונה עוד לפני פרופיל לינקדאין הוא מסמך קורות חיים, ככרטיס הביקור העסקי של כל אחד ואחת. לאחר מכן, יש לבדוק את מגוון הפלטפורמות האינטרנטיות אליהם אתם מחוברים. היום חשוב יותר לבנות נכון את מרכיבי הרושם שתעשו ביום בו יחזור הכל למצב תקין, כך שתתאימו לתפקיד הבא שלכם, מכל הבחינות.

מספר גדול מאד של עובדים נמצאים כרגע בביתם בשל השפעות המצב הכלכלי, ונראה כי המדינה לא תוציא מקופתה סכומי כסף, גם לא כמענקים ו/או הלוואות כדי להשיב את העובד השכיר או בעל העסק למצבו הקודם.

זה העיתוי לעדכן נכסים דיגיטליים כגון פרופיל לינקדאין ומסמכי קורות החיים

לכן, כאשר יש לפחות חודש עד לסוף חג הפסח, ויותר עד שהמצב יתבהר, זה הזמן להתכונן לזמן של התאוששות המשק. זהו העיתוי לעדכן את הנכסים הדיגיטליים שלנו, ובהם פייסבוק, לינקדאין ואינסטגרם ולנסות להתאימם לעולם החדש שיתגלה לעינינו בתום התקופה הזו, בה מגייסים ישובו לחפש את האינפורמציה ברשת, ולהתרשם מכם כמועמדים.

הדבר הוא כמובן דו צדדי, כאשר גם מעסיקים כבר עושים עכשיו חשבון נפש, בדבר האופן בו הם רוצים שהעסק שלהם ייראה ויתנהל בעתיד – מה יהיה פרופיל העובדים, האם מדיניות החברה תתעדכן, ומה עם התרבות הארגונית, ועוד ועוד.

פלטפורמסט עוסקת בבניית פרופיל לינקדאין בשדרוג קורות חיים ובניית פרופילים ברשתות החברתיות, בהתאם לדרישות התפקידים בשוק. בימים כתיקונם, מועמדים זכו להתקבל למשרות הרצויות עבורם, בזכות העבודה המקצועית שנעשתה על קורות החיים שלהם ועל פרופיל הלינקדאין שלהם, ובדרך קיבלו הצעות וזימונים לראיונות ממקומות עבודה אטרקטיביים ביותר.

אין כאן נוסחת קסם. לפעמים מועמד בעל כישורים בולטים בתחום מסוים, אינו חושב שיכול להתברג למשרה כזו או אחרת, אף על פי שבבואו להתמודד עליה, הוא יוצעד אליה באופן מתבקש, על-ידי מגייסים. הצוות שלנו יודע לנתב כל מועמד למקומות הנכונים, ולסייע לו בחיפוש עבודה חכם תוך הרחבת אפשרויות התעסוקה, מבלי להתפשר על תנאים ועל התאמה, כדי למצות את אותם כישורים מקצועיים ובין אישיים.

לאור המצב נערכנו למתן שירותים באופן מורחב באמצעות הצוות היקר שלנו שכמעט ככולם עובדים מביתם. הנהלת האתר החליטה על מתן מחיר מיוחד לחבילת מיתוג אישי הכוללת ליווי, שדרוג קורות חיים וכתיבת פרופיל לינקדאין , עד כדי שליש מהעלות הרגילה לזמן מוגבל ולכן כדאי לנצל זאת עכשיו.

לכל מילה משקל – האם קורות החיים שלכם מכבידים על המגייסים?!

מדוע חשוב להשקיע בכתיבת קורות חיים

מדוע מועמדים לעבודה כל כך משקיעים במסמך קורות חיים?

מעבר לתוכן, יש את עניין הנראות. כיום, העולם הויזואלי כה עשיר וממלא את חיינו, כך שגם בקובץ קורות החיים יש להדגיש את הפן החזותי. מי שקורות החיים שלו אינם מסוגננים במידה מינימאלית באמצעות צבע בכותרות, או טמפלט וורד נחמד, ניתן לכאורה להעיד עליו כי הוא די שמרן, מעט מיושן או אפילו לא בעניין. כבאמרה הידועה "המדיום הוא המסר", ולכן, אם כל מה שיש לך הוא הזדמנות שליחה אחת כדי להרשים, כדאי שתשקיע במסמך אטרקטיבי, תבליט ותדגיש את מה שצריך.

קורות חיים הם לחלוטין כמו כרטיס ביקור ואף מעבר לכך. בעוד שכרטיס ביקור יכול להיות גם פחות עדכני, וכך ניתן להסביר כי הודפס מזמן והרבה השתנה. עם קורות חיים, אם תשלח אותם לא מעודכנים זה יכול להעיד על חוסר אכפתיות מסוימת. גרוע מכך, כי אתה מחפש עבודה הרבה זמן או כי אינך מקדיש תשומת לב לפרטים. בנוסף, מבחינת רושם ראשוני זה עלול לאכזב את הקורא המצפה לשמוע בריאיון הטלפוני, את התשובות בהתאמה למופיע מולו על צג המחשב. חשוב כי כל הפרטים במסמך קורות החיים יהיו מעודכנים, ורצוי שיהיו כמה שיותר ברורים. החל מעברך התעסוקתי ועד בחירותיך העתידיות – הכיוון מבחינת הצופה במסמך, צריך להיות נהיר ומובן. כך למגייסת אין צורך להתלבט לפני שמרימה אליך טלפון משום שברור לכל שרצונך להשתלב בסטארט אפ ואינך הטיפוס שייכנס לפירמת רואי חשבון.

אם כן, החל מסוג המשרה, אופי העבודה, התחום וסוג התעשייה, וכלה בכתובות התקשרות ובכישורים, הכל צריך להיות מדויק וממוקד למטרה. עובדה אמנם פחות נעימה אך נכונה היא כי מגייסים צפויים להתרשם ממך גם דרך הרשתות החברתיות. כך, אינם מסתפקים ברושם הנוצר מקורות החיים בלבד, ולכן יש להתכונן היטב לכל שאלה שתעלה וכדאי להיות מוכן להסביר כל פרט, להיות נכון לתת דוגמאות, לאפשר הצצה בתעודות ולהראות נכונות למבחנים וראיונות, כי לחפש עבודה כידוע, זו למעשה עבודה בפני עצמה.

אופן הכתיבה והצגת הניסיון המקצועי

אם קורות החיים יהיו פורמט שנעים לעיין בו, הכתיבה בו ממוקדת ואינה מלאה את הקורא, הפרטים החשובים מובלטים ומודגשים וניתן באמת להתרשם מהפרסונה ולא רק מהפן המקצועי, אזי השגת את התכלית. אולם לכך מספר אתגרים. הראשון הוא הרצון להתאים את קורות החיים לדרישות השוק, או למשרות בתעשייה מסוימת בה תרצה להשתלב. מאידך, הקושי לתאר את כל מה שעשינו בתפקיד באופן שיהא ממוקד ורלוונטי פחות או יותר לכל עבודה בתחום הרצוי.

טיפים לכתיבת קורות חיים בצורה נכונה
טיפים לכתיבת קורות חיים בצורה נכונה

הטיפ שיכול לסייע הוא לכתוב תוכן אותנטי, על מה שעשית וחווית בתפקיד, ולא לעשות העתק-הדבק מדרישות המשרה. החכמה היא להעמיק ולהכניס גם את התכונות והכישורים האישיים בתוך תיאור התפקיד וכך אין מדובר ב"רשימת מכולת" של תכונות, כגון אחראית, סבלנית, ראש גדול, אלא, למשל: העברת מיונים בתנאי לחץ, תוך מענה אדיב וסובלני לשאלות הנבחנים.

בנוסף, נסה שלא להיות רפטטיבי ולחזור על אותן מילים כמו אחריות על.. אחריות על.. ואחריות על.. יש מילים נוספות כגון טיפול ב-, אמון על.., ניהול של.. בנוסף, לאתר תיאורים מלהיבים וייחודים כך שהתוכן לא יהיה בנאלי ומשעמם עבור הקורא, אלא להיפך יהיה מעורר וחדשני ויאפשר לקלוט מסר חיובי כי נהנית מהעשייה, ולא רק כי אתה מחפש עבודה כי נמאס או כי חייב.

יתר על כן, כידוע, מומלץ לצמצם הכל לדף אחד! אלא אם אתה מגיע מעולמות הרפואה או הביוטק ונדרשת רשימת ביבליוגרפיה ארוכה ומייגעת (אך מרשימה לכל הדעות!). עניין צמצום התוכן לעמוד אחד הוא בהחלט אחד האתגרים כאשר לפעמים משפטים, בעיקר באנגלית, הופכים להיות ארוכים ומורכבים אך נדרשים ביותר ומוסיפים!

זה רק אחד מהאתגרים שבגינם ב- PLATFORMUST עבודה זו נעשית על ידי כותב תוכן המנוסה בעבודת הגיוס. זאת ועוד, בפלטפורמה פועלים בשיתוף פעולה מקצועני קורות החיים, שיוצרים את מסמך קורות החיים כקובץ מעניין, ממוקד ורלוונטי מבחינת התוכן, ומעבירים הוראות ודגשים מיוחדים למעצבים הגרפיים, שמקבלים לפעמים הרבה יותר מעמוד אחד. וכך, בתהליך חשיבה מרכיבים את המסמך באופן בו מושם דגש על התוכן על פי הוראות העורך, בשילוב עם המבנה החדשני שיאפשר זאת, כך שהמשקל יושם על הניסיון הרלוונטי, ולא ילאה את הקורא. הוראות העורך יכולות להגדיר גם להיפך, כיצד להימנע מהבלטת נקודות החולשה, וכן מה הסדר לפיו בדרך כלל, סורקים את המסמך, במקרה ומדובר בגוף אנושי ולא במכונה אוטומטית.

הבלטת הדברים החשובים במסמך קורות חיים
הבלטת הדברים החשובים במסמך קורות חיים

ראוי לציין כי בסיום המהלך, לעתים השינויים הנוצרים בעקבות מלאכת העיצוב, מאלצים את המעצב להחזיר שוב את הכדור לידי עורך התוכן, המעוניין בתוצאה מסוימת הן ויזואלית והן מבחינת הכתוב, וכך עליו לחשוב מחדש כיצד לנסח או לעצב שנית, פסקה שתוצאתה אינה מספקת אותו בפורמט החדש (עבודת צוות כבר אמרנו?!)

אתגרים נוספים הם גודל הכתב, השוליים, האם להכניס מגוון כתובות וקישורים למגוון אתרים או תיק עבודות, הכל נעשה במחשבה מעמיקה ויצירתית, ובהבנה של החשיבות והרצינות הנדרשים עבור התהליך. קורות החיים מסתובבים מי יודע היכן ומצד אחד מועמדים רוצים להשמיט פרטים שמעדיפים כי פחות יושם עליהם דגש, ומאידך רוצים להבליט ולהדגיש דברים חשובים, כמו מיומנויות אקסל, אף אם אינם בהכרח 'שולטים בהם.' איך לשלב בין מילים גבוהות ודיבור יומיומי, וכן איך להתאים את עצמי, לאחר ההתרשמות מקורות החיים, ולהרשים גם בראיון האישי?

כל זאת ועוד, ניתן במסגרת שירותי האתר, כפלטפורמה לכתיבה, עריכה ועיצוב גרפי של קורות החיים. וכן, ניתן לקבל גם תרגום לשפה האנגלית, שכמובן נערך על ידי אנשי HR מנוסים בתחומם ודוברי אנגלית שפת אם. השירות באתר מאפשר לפנות אלינו במגוון הערוצים ולקבל חוות דעת מקצועית על מסמך קורות החיים הקיים שלך. אל תהסס לפנות אלינו. ייתכן כי רק נחדד עבורך מספר נקודות מועט, ונחזק את התוצאה הטובה שכבר קיימת. למי שטרם הספיק להשיג את הקצב, כדאי בהחלט להיעזר בצוות המקצוענים ולערוך קובץ קורות חיים כך שיהיה מרוצה ממנו ואף גאה להציג אותו לכל ארגון איכותי ומעסיק רציני. בהצלחה.