חיפוש עבודה | תביט נכון – תראה טוב!

חיפוש עבודה משרה תפקיד - PLATFORMUST

לפני חיפוש עבודה, מכירים את החוויה של סרט תלת ממד? זוכרים שנדרשתם למשקפיים המיוחדים, והקלאסיים, שחציים אדום וחציים ירוק? תהיתם מדוע נבחרו דווקא צבעים אלו כמרכיבי המוצר?

מעטים עצרו לחשוב כיצד משקפי הפלסטיק האלו מסוגלים להעביר בנו את התחושה שכמעט ואפשר לגעת בעצמים על המסך.

מתוך הסקרנים מבנינו, ודאי שיש כאלו שהורידו את המשקפיים בזמן הסרט, כדי לאתגר עצמם בצפייתו ללא האמצעי הנדרש, וגילו כי רואים כפול או מטושטש ולכאורה בלתי מפוקס.

אז לפני שנבהיר את הנקודה החשובה וכיצד רלוונטית במהלך חיפוש, בימים אלו בפרט, עבור מי שהאמור לעיל עוד נותר כתעלומה, נסביר את הנושא באופן פשוט.

הודות למערכת הראייה במוח, מתאפשרת לאדם ראייה תלת ממדית. הוא מסוגל לראות נפח, להבחין בעומק, לזהות פריסה ומיקום של עצמים ביחס לעצמו ולאובייקטים נוספים ועוד.

סרט תלת ממד, בעצם מבקש להתחקות אחר הראייה הטבעית של האדם ולכן מצולם דרך שתי עדשות. זהו הפתרון ל"קסם" של אותן משקפיים.

חיפוש עבודה- לראות את המשרות הפנויות באמצעות כלים נכונים, כמו להרכיב משקפיים חכמים

בגדול, זווית ראיה אחת מוקרנת על המסך דרך פילטר ירוק, והשנייה דרך פילטר אדום, כאשר מבחינה אופטית, אדום וירוק יחד יוצרים שחור, והאחרון בולם את מה שנראה לעין, כך שלמעשה מאפשר להביט דרך שתי העדשות באופן נפרד, האדומה והירוקה, אשר כל אחת מהן מסוגלת לקלוט שכבה אחת של הסרט, שממילא נעשה באופן של שתי עדשות כאמור.

כך שבעין בה צופים דרך פילטר ירוק לא רואים מאומה מהמוקרן דרך הפילטר האדום ולהפך. כל עין רואה רק את מה שאמורה לראות, וביחד מוצגת חוויה אופטית תלת ממדית.

אם כן, בניגוד לאפשרויות טכנולוגיות רבות שקיימות היום, לא הייתה זו אשליה אופטית כלל ועיקר, אלא ממש התחקות אחר דרך הראייה הטבעית של האדם. ואלמלא המשקפיים יחד עם חוש ראייה בריא, לא ניתן היה לראות טוב את הסרט.

להתמודד עם חיפוש עבודה – להתוודע לאפשרויות עבורך

אנו בפלטפורמסט מסייעים לך בחיפוש העבודה - כיצד לאתר משרות רצויות, ולראותן בראייה נכוחה. ברמת המיקרו, להבין את מהות התפקיד, וברמת המאקרו לקלוט מה הפונקציה הנדרשת לארגון.

זאת תוך כדי בדיקה והבנה של מידת ההתאמה שלך למשרה וכיצד נכון להתמודד עליה – מהי דרך הפניה העדיפה, מהן האפשרויות האסטרטגיות הנוספות העומדות בפניך, וכיצד ליישם אותן כך שיתקבלו בברכה.

כדי לא ללכת לאיבוד ולהתיש את עצמך באיבוד זמן חיפוש יקר מול המסך, אנו מציעים לך להתאים את החיפוש עבורך, באופן גמיש – כלומר, להרחיב את היריעה במידת האפשר ככל הניתן, או לחלופין, להצר אותה, תלוי באם רצונך בתפקיד מאד ספציפי והנך חסר נכונות לפשרות.

כאשר ניגשים לחיפוש עבודה נדרשים מיקוד ובהירות מאד גדולים. יש להסיר דעות קדומות, תבניות מובנות מראש, ואפילו קווים אדומים ואידאלים שבסופו של יום אינם בהכרח מיושמים אף בתפקידנו הנוכחי.

במקביל, יש לשקול תוך חיפוש עבודה ובכובד ראש פרטים חשובים כגון מיקום ודרכי הגעה, שעות עבודה, מידת האחריות, משא המחויבות והניהול הנדרשים – רק כך אנו מסננים עבורנו התמודדויות של ראיונות טלפוניים ופרונטליים מיותרים.

עמוק בפנים אנו יודעים כמה אנו מוכנים להשקיע בחיפוש עבודה ובמה לא נעמוד לאורך זמן. לא לכל אחד מתאים לנסוע באופן יומיומי ברכבת, ולא כל אחת נכונה להעתיק מגורים. לכן, באמצעות שאלון מובנה שעוזר לנו לעשות סדר ותכנון כראוי, אנו משקיעים את הזמן ואת המרץ שלנו בהכנה נכונה לראיון, שיהווה עבורנו כרגע שיא.

אכן טוב להתאמן ולבצע סימולציות ראיון, אך לא על חשבון זמן יקר של אנשי HR, מגייסים ומנהלים שמשקיעים את מרצם באבחון המועמד.

כאשר המיקוד בעת הזו הוא על מציאת המשרה המתאימה, משמע כי הנך נדרש לאסטרטגיה קצרת טווח. לכן, מומלץ כי תדייק את קורות החיים שלך או פנה לשירות שדרוג קורות חיים אשר מלבד הכתיבה של התוכן והעיצוב, גם מעניק לך סיוע אישי ותכליתי בחיפוש עבודה כך שיאותרו עבורך המשרות הרלוונטיות.

במהלך התהליך תלמד בעצמך איך להביט נכון על מודעת דרושים ולאבחן את אופי המשרה, כך שבהחלט תצליח לראות טוב יותר, ממוקד יותר והכי חשוב מדויק יותר את המסלול המקצועי שלך, זה שברצונך להמשיך ולבנות, כאשר המשרה הבאה נמצאת בהלימה לאותו מסלול ותורמת לחיזוקו.

בצורה שיטתית אך פשוטה תגלה במהלך חיפוש העבודה כמה משרות פתוחות בפניך ועל כמה מהן ממש לא שווה להתעכב. אנו מעניקים הדרכה וכלים פרקטיים במיוחד בכדי לחסוך זמן, להתמקד במטרה, לסנן הצעות בלתי רלוונטיות ולשעוט קדימה למשרה הבאה במהרה!

כתיבת קורות חיים חינם, בקלות, אשף אונליין, ברגע, שדרוג ב 5 דקות

קורות חיים חינם תוך 5 דקות ברגע בפשטות וקלות - Platformust

קורות חיים ב 5 דקות

לפעמים הדרך הקצרה הופכת להיות ארוכה ביותר. בשביל להסביר מדוע כתיבת קורות חיים ב 5 דקות ברגע, באופן אוטומטי, היא אינה השיטה העדיפה ביותר, לפחות לא כאשר מדובר במשרות שאינן כלליות ומיועדות עבור משוחררים טריים או סטודנטים, נתחיל בהסבר בדבר חשיבות המדיום באמצעותו משתמשים לכל צורך של תקשורת והעברת מסרים. למעוניינים בתכלית התשובה יש ללחוץ כאן כדי לדלג לתחתית הכתבה לכותרת: "כתיבת קורות חיים בידי אדם – עדיפה גם בימינו, דור של אוטומט על כתיבת קורות חיים ב 5 דקות."

משמעות השימוש באמצעי לייצור קורות חיים ב 5 דקות

מכירים את המשפט "המדיום הוא המסר"?

מה שטען תיאורטיקן המדיה והתרבות, מרשל מקלוהן הוא כי אמצעי התקשורת, כלומר הכלי עצמו, אינו משקף אלא מעצב את המשתמש בו.

מקלוהן אמנם לא מתייחס לכתיבת קורות חיים ב 5 דקות אך דיבר בזמנו על כלי תקשורת ההמונים, ובהם הרחיב ספציפית על הטלוויזיה. טענתו העיקרית בעניין המלבן מרצד האורות והקולות הייתה כי אף על פי שהישיבה סביב המכשיר והצפייה המשותפת בו יחד עם בני המשפחה, מדמה מצב של התאגדות שבטית, בפועל, הלכה למעשה היא מייצרת ומחזקת את תופעת הניכור.

זאת, עקב העובדה כי העולם הפך לכפר גלובלי וכך הפרט בוחר לעצמו את המדיום ממנו הוא שואב את תפיסת המציאות שלו, מה שמכונה גם כ"דטרמיניזם טכנולוגי".

השפעתו של מקלוהן על תאגידי פרסום, על מובילי דעה ועל מנהלי חברות מחשבים, היתה עצומה, אך הוא לא זכה לראות את הכמות האדירה ואת מגוון הכלים שהתפתחו מאז פרסם את התיאוריה שלו, ובהם הרשתות החברתיות, שלל התוכנות והאפליקציות.

יחד עם זאת, באתר הרשמי שלו, המופעל ומנוהל על-ידי בנו, מצוינת העובדה כי טעות הדפוס במילה Message אשר נכתבה כ- Massage על כריכת ספרו, אינה רק כותרת המתארת היטב את המסר שלו, אלא רלוונטית ביותר לימינו אנו ולתקופה הזו – Mass age (דור של תקשורת המונים).

באתרו הרשמי גם מובאת התשובה לשאלה בכותרת המאמר שלנו, והיא כי "לכל מדיום, מלבד להיותו כמתווך את התוכן המועבר דרכו, יש את ההשפעות המושרשות במהות שלו, של הכלי או האמצעי עצמו, והן הן המסר הייחודי שלו."

בספרו "להבין את המדיה", מקלוהן מסביר כי המסר של כל כלי או טכנולוגיה, הוא שינוי במשקל או באופן או בתבנית.

כך לפיו, רכבת נוסעים לא המציאה מחדש את המושג תנועה או תחבורה ציבורית או גלגל, עבור האנושות, היא רק האיצה והרחיבה שימושים קודמים: נוצרו מבני ערים בצורה מסוימת, הוקמו גדרות סביב המסילות, השתנו דרכי הגעה לפגישות ולאירועים, אופני קריאה ועבודה התווספו.

מקלוהן התייחס גם למחשב, ובדומה לטענתו על הרכבת אמר גם במקרה זה שהמדיום הוא המסר מכיוון שהוא מעצב ושולט על אופן החשיבה, על ההתנהגות ועל המידות האנושיות של האדם (Understanding Media, NY, 1964, p. 8).

כתיבת קורות חיים בידי אדם – עדיפה גם בימינו, דור של אוטומט על עריכת קורות חיים ב 5 דקות

היום תוכנות גיוס (ATS) סורקות את קורות החיים הנשלחים עבור הגשת מועמדות למשרות. מדובר במערכות אוטומטיות ומשוכללות, וודאי כי עוד היד נטויה ביחס לאפשרויות הקיימות והצפויות להתגלות בתחום מבחינת איסוף, ניתוח והעברה של נתונים באמצעים כגון דאטה ומערכות רובוטיות.

אין ספק כי מועמדים צריכים להיות ערים (מאוד) לעובדה הזו, ולהכין את קורות החיים שלהם בהתאם – להשתמש במילות מפתח וכפי שכבר הומלץ לא אחת, להתאים את המסמך בכל פעם למשרה הרצויה, עד כמה שזה דורש שינויים ועדכונים, ממילא קורות חיים מתחדשים בכל תקופה קצרה (אם לציין הכשרה אינטרנטית רלוונטית, קבלת תואר עובד מצטיין וכדומה).

אולם, קורות החיים שנקראים ונבחנים עבור המשרה המבוקשת, מגיעים לידי אנשים בסופו של יום. גם אם הפונקציה הראשונית היא אישיות מגייסת שלא בהכרח מבינה לעומק כל מושג וניואנס שנכתב, לגופו של עניין, קורות החיים שלך מגיעים למנהלי משאבי אנוש, מנכ"לים, מחזיקי משרות מפתח שנבחרו בכדי ללוות את תהליך הגיוס, (שותפים ומנהלים אדמיניסטרטיביים) ואפילו לבן-אדם שאותו צפויים להחליף (למשל במידה ומדובר בעובד בכיר השותף כאמור להליך זה).

קורות החיים משמשים עבור אותם בעלי תפקידים כמסמך היחידי עליו הם נשענים בראיון עם המועמד. פרופיל הלינקדאין, מהוקצע עד כמה שיהא, לא מודפס ומוחזק על-ידם בארשת כבוד.

על הקובץ הזה של קורות החיים אנו עמלים על מנת להשאיר את היוקרה הראויה למסמך שמתמצת ומסכם את הניסיון המקצועי, הכישורים, היכולות וההישגים שלך בצורה ובאופן המרשימים והראויים ביותר.

אפשר להשתמש בתוכנה אוטומטית לכתיבת קורות חיים ב 5 דקות ובחינם ולבחור באופן ממוחשב במשפטים שיסבירו את מה שעשית במשך שנים. השאלה האם הם ישקפו את מכלול הדברים, את ההוויה שלך בארגון, את אופן התפקוד הייחודי שלך.

האם יופיעו המילים בעלות המשקל הנדרש כדי לתאר את מהות התפקיד שמילאת, את המורכבות, את עול האחריות בפרויקטים שלקחת? את האופן שבו אתה מוביל, משפיע ועובד או מתנדב, בצוות או לבד, מול מחשב או מול קהל.

משמעות כתיבת חיים ב 5 דקות

זה בסדר לבחור שקורות החיים שלך ייכתבו באופן כמעט זהה לעשרות אלפי מועמדים. זכותך להציג רשימת תכונות שתהא כמעט זהה לעוד מאות מועמדים המתחרים אתך על אותה משרה. השאלה האם זה תואם את התקופה בה אתה נמצא בחייך.

אם לדוגמא אתה אחרי צבא או תואר ראשון וחסר ניסיון תעסוקתי, זה יכול להיות פתרון נחמד לגמרי, וגם כזה העונה על רצונך כי התהליך יהיה קל, קצר ואוטומטי.

אבל אם תרצה להתבלט מבין מועמדים וגם להציג את עצמך באופן אותנטי, כדאי לשלוח קורות חיים המציגים מורכבות, מלאות, עושר – בשפה, בתפקוד, בחוויה המועברת לקורא.

קורות חיים ב 5 דקות בחינם בפשטות וקלות - Platformust
כך מתקבלים קורות חיים ב 5 דקות בפורמט חינמי, וכך לא הייתם רוצים להיראות בעיניי המגייסים

כשאוטומט הוא המסר – הרושם הראשוני מסוכל

מה שמקלוהן טען לפני יותר מחצי מאה הוא שהמדיום משפיע על המשתמש בו, והוא-הוא המסר. כלומר, הבחירה בתבנית קורות חיים המיוצרת אוטומטית היא הרושם הראשוני שאתה מייצר אצל הגורם המגייס.

מגורואי תוכן ועד למרצים בקורסי שיווק, כולם מלמדים כלל ברזל חד ואחיד: התוכן נועד עבור הקורא ולא עבור הכותב. כתיבת קורות חיים ב 5 דקות כדי לקבל תוצאה בין-רגע, זה שירות מצוין, אם נועד רק לך כדי להנות ממנו. האם הוא מסייע למגייסים לאתר את המועמד המתאים?

האם הוא מקל עליהם בלהבין את הפרסונה העומדת מאחורי המסמך?

האם הוא עוזר להם לקבל התרשמות כנה ואותנטית, מלאה ועדכנית לגביך?

כנראה שלא, ואולי אף להפך. הרושם הראשוני כבר נוצר והוא עשוי להיות, ממש כפי ששידרת: מהיר, אוטומטי, חפיף ומרושל. או במילים אחרות קורות חיים ב 5 דקות.
(וחבל!)

המפתח לצליחת המשבר בידייך

פעלנו כמו רובוטים

המפתח לצליחת המשבר בידייך

בעלי עסקים, מנכ"לים ומנהלים יקרים, הגיע הזמן שבתוך הבית שבתוך הבית, יעמלו על הפתרונות האמיתיים כדי לצאת מהמשבר הזה מחוזקים. אם כן, כשאתה ספון בביתך, משולב ידיים, כדאי לך לצלול פנימה אל הבית הפנימי – הלב והמחשבה – ולמצוא את הכוחות, הערכים והדרכים החדשות בהן תפעל מהיום. כן מהיום. לא "כשהכל ייגמר", "כשנקבל את המימון", "כשנדע בדיוק מה קורה". אלא עכשיו. הנה חמישה צעדים מיידים לביצוע, וזו כהתחלה בריאה וחדשה, שתעניק לעצמך, לעובדים ולסובבים אותך, כמתנה!

לעשות דברים מהלב

מכירים את דרישת האבטחה שמבקשת שנסמן וי לצד המשפט "אני לא רובוט"? האמנם?!

מפסיקים לפעול על אוטומט

אחד המסרים הבולטים העולים מפוסטים בתקופת המשבר שפקד אותנו מזה מספר חודשים הוא ההערכה לקיים. כאילו פתאום קם אדם בבוקר ומתגעגע לשגרת חייו הקודמת, לסביבת העבודה שלו, ללקוחות, לעשייה שהפכה לרגילה. שכחנו כמה התלוננו עליה, פרח מזיכרוננו כי היינו במרוץ חסר תקדים אל עבר מטרה לא ידועה, שהיום גם קצת איבדה ממשמעותה ומהרלוונטיות שלה. כן, למי ששכח, זו היתה הדרך – נהיגה על אוטומט והתנהלות לא פחות רובוטית ממנה. חוסר אותנטיות ביחסים בין קולגות, קרירות שנוצרה מתחרות בכל תחום, וניכור טכנולוגי בו בין היתר אימוג'י מחליפים הבעות פנים ומילים שפעם החלפנו איש עם רעהו.

עכשיו, כשהמילה יחד הפכה לאיזו מטרה נכספת, אליה נגיע בזמן שטרם ידוע במדויק, כאשר אנו מצפים כבר לשוב ולהתראות עם קרובים ומכרים במציאות הממשית, ולא דרך מסך, לפגוש ולהיפגש, להביט בעיניים, לחייך ולהאיר פנים, זה הזמן להפוך את המובן מאליו לבלתי מובן מאליו ולהתאמן מחדש על יחסים. לא לראות רק את עצמנו כי אם את השני, להקשיב ולהיות נוכחים. כמה שהמושגים הללו שגורים וקיימים היו ועודם, בפרט בעידן הניו אייג', ולא בכדי, היות וכל כך נדרשים, העובדה המצטערת היא כי הם היו חסרים. מילים כמו התבוננות, כך חמקו מבין אצבעותינו ורק בכוחנו להשיב אותם על כנם באופן שיעניק לנו ולהם את המשמעות האמיתית שלשמם נועדו.

העולם כנראה היה צריך להיעצר כדי שנלמד את הלקח הזה ונפנים אותו בצורה חדשה בחיינו, במקום עבודתנו וביחסינו עם הסביבה הקרובה שלנו ועם העולם בכלל.

לעשות דברים מהלב זה יכול להיות לשמור על שתיקה. אני לא חייב לדבר כדי להגיד דבר שלא באמת התכוונתי לומר. לעשות דברים מהלב זה לומר מילה טובה, מחמאה, אפילו שזו נאמרה חמש פעמים לפני שרציתי לומר אותה, וחששתי שמא תיתפס חלילה כחנופה. לעשות דברים מהלב זה להיות מוכן לקבל ביקורת ולקחת את הזמן לחשוב איך אני יכול לתקן את עצמי ואת מעשיי.

לעשות דברים מהלב זה לשאול את עצמי מה מנהל אותי? האם אני מסוגל לשדר טוב מתוך כנות ולא מתוך פחד, להביע את מי ומה שאני, ומה שהארגון שלי שואף להיות, מבלי לחשב חשבונות וכך לעסוק בשיווק בלתי פוסק כל הזמן, עד שאיני יודע אם המעשים שלי מגיעים ממקום נקי או מושפעים ונתונים למעשה בידי כוחות הפידבק של הסביבה (כמות הצפיות, התגובות, השיתופים, הלייקים)?

לא לקחת ללב

"למה לי לקחת ללב? יש לי דברים חדשים בראש!"

בדומה אך הפוך מהרעיון הקודם, לדעת לסנן את הכניסות והיציאות של דברים הנאמרים לי, אל ומחוץ ללב. להתנהל בחכמה זה בין היתר לדעת לעבור הלאה ולהמשיך קדימה. לא רק לא להגיב אלא גם לא לסחוב עמי כמסע כבד, דברים שמעיבים על הלב, על המחשבה, האנרגיה והמוטיבציה. מוטב שמה שעלול להוריד אותי ולהשאיר אותי כריק, יישאר בחוץ, בפי מי שאמר את שאמר.

כדאי שאשמור על טוהר הכוונות שלי והמחשבות שלי שיהפכו למעשים טובים וכך לא יתקלקלו רק מפני שמישהו פשוט לא על הגל הנכון כרגע. להיפגע זה עול. כמו לקחת מסר שנאמר ולבחור להניח אותו על משקל, ולהתחיל למדוד אותו – כמה זה נכון או לא נכון, כמה זה מכאיב ומפריע ומציק לי. ברגע שאני לא מקבל לידיי את שלא נעים ולא נכון לי, העול נתקע אצל מישהו אחר, שימצא לאן להעביר אותו. אני מלא ברצון להאיר מחדש את מערכת החיים שלי – ברמה המקצועית והבינאישית כאחד.

להשאיר את הפחד מחוץ לדלת

בהמשך לנקודה הקודמת, כשמישהו אומר לי משהו שאינו מוצא חן בעיניי אני יכול לבחור שלא לקבל אותו, ולומר לעצמי "זה שלו". מכיוון שזה מגיע מצדו ונובע ממחשבות, רגשות וקיבעונות שאינם שייכים או נוגעים אליי. לעומת זאת, כשאני מרגיש מוצף במחשבות העולות ממני, לכאורה באופן פנימי, במקום להתחיל להיכנס לסחרור שבסופו של יום אגדיר את מצבי כסובל מפניקה, מתח או חרדה, להבין שזה מקום שבו עליי ללמוד לשחרר. כתבנו לא אחת על עניין של הגדרת סדר יום ומשימות, וודאי שאלו כלים נהדרים כדי למלא עצמנו בדברים החשובים לנו ולדחוק הצידה כל מיני גורמי רעש והפרעות. וגם כאן כמובן מדובר באימון יומיומי ומתמשך שתוצאותיו לא מאחרות לבוא, כמו פעילות גופנית, שהיא אפרופו עשייה מבורכת בכדי להפחית ולהפיג מתיחות פנימית.

אמנם חוסר ודאות גורם לתופעות כגון פחד ופניקה, אך חשוב לדעת לצאת מהמערבולת הזו ולהיחלץ ממנה מבלי להוסיף עליה גם את התווית של לחץ וחרדה, כאלו שגם כשהמשבר ייגמר, יהיה קשה לצאת מהם. להבין שמדובר בקולות שנמצאים במחשבה ויש בכוחי לגבור עליהם באמצעות קולות נגד שלמעשה יחלישו את הרעש שיוצרת האנדרלמוסיה הסביבתית (והתקשורתית). לבדוק מי מרוויח מכך שאחיה בפחד ומי מפסיד אם אצא מכך, ולהפוך את היוצרות כך שאהיה המרוויח מהתחושות שלי, שהרי אושר ושמחה הם רגשות בלתי תלויים במציאות שלנו אלא הם החלטה!

לקחת פיקוד – לייצר ערך

יכול להיות שחלק ניכר של הפעילות העסקית שלי נעצר בעקבות המצב. אך כל עוד הרצון קיים, העשייה תימשך. השאלה הנשאלת היא באיזה אופן. כאן מגיעה המסקנה המתבקשת כי מדובר בהזדמנות לחשב מסלול מחדש וזה בדיוק מה שאנחנו הולכים לעשות, ועכשיו, משום שהחברה שלי לא רק מייצרת מוצרים אלא ערך מוסף לכל מי שקשור אליה, עובדים ולקוחות כאחד.

יצירת ערך תורמת להידוק המחויבות הארגונית וליצירת קהילה, בין אם של לקוחות פוטנציאליים ובין אם בעבור העובדים. יצירת ערך היום מאפשרת לי לבנות מחדש את הארגון ולהובילו בכיוון הנכון אליו כיוונתי לכתחילה, ולא להעביר את המושכות לידי כוחות שונים ששוכנעתי כי עדיף שינוהל על פיהם. גם עכשיו ניתן לאחד את העובדים תחת מסר אישי, באמצעות הודעה בוואטסאפ, בלינקדאין או בפייסבוק, להשרות אווירה בטוחה ולהוות דוגמא חיה של מנהיגות מעוררת השראה.

דווקא עכשיו כאשר חסרה הנהגה כזו בנמצא, אנשים צמאים לה ויעריכו אותה פי עשרות מונים כאשר תבוא לידי ביטוי.

נדמה כי להמון נמאס לתעות אחר המדיה המתעתעת בנו כעדר חסר דעת. הגיע הזמן להסיר את המסכות. להודות כמנהלים, כי הנסיבות ערערו את השגרה אליה הורגלנו והתרגלנו, אך יחד עם זאת, להציג גם את הצד שהתגלה כיציב, את מה שלא ניתן לשבר ביום אחד – את הרוח המפעפעת בנו, את היסודות הארגוניים החזקים, אותם אנו כבעלי עסקים מבקשים לשמר ולבנות מחדש, הם המהות המתחדדת ומתבססת בצורה איתנה נוכח גלי המשבר.

להתמודד בכל יום מחדש

כל הנקודות עליהן דיברנו הן חלק מהתמודדות מתמשכת שכנראה ניאלץ לסגל לעצמנו גם בחודשים הבאים. אם כך מדוע ההתמודדות היא גם כנקודה בפני עצמה? משום שהתמודדות היא החלטה יומיומית ואף רגעית. התמודדות היא איך אנו מנהלים חיי שגרה, מתנהלים בלחץ, פועלים על פי סדר יום ומבצעים משימות. התמודדות היא תהליך ארוך שאולי בדיעבד כעבור שנים ניתן יהיה לספר עליו כתובנות שהרווחנו מהעבר, לערוך אותן ככה באופן מסודר ואפילו נוסטלגי ולספר לנכדים איך יצאנו מהמשבר.

אך הכוונה במילה "להתמודד" היא גם בפני עצמה. כלומר, זו בחירה יומיומית כיצד לקחת מהנקודות המצוינות לעיל ולבחור דרך להתמודד, אך זה גם כמסע בפני עצמו. בכל רגע נתון ועם כל שאלה שעולה בי, אני נדרש להתמודד: אם יש בי פחד אז מותר לי לפחד ואם יש תסכול מותר לי להביע אותו. זה בסדר לגלות חולשה. זה אנושי. זו ענווה. להודות כמה אני קטן וחסר משמעות תחת כוחות שכל כך הרבה יותר גדולים ממני. מותר לי לעצור ולחשוב, נוכח הקשיים והאתגרים כמה אני מוכן לתת מעצמי כדי לעבור אותם, עם מי אני הולך לעשות זאת וכיצד, באופן הפרקטי, האם אמשיך להעסיק שכירים או אעבור לעבוד מול פרילנסרים, האם אני הולך לבנות הכל מחדש לבדי או עם הצוות הקיים, וכו'.

מה שחשוב הוא להבין שזה חלק מהמסע בדרך החדשה שאליה הגעתי וכל יום שבחרתי נכון הוא יום שהתמודדתי כראוי, גם אם זה לא משתקף כרגע מחשבון הבנק או מצמיחה במספר העוקבים, העובדים או הלקוחות שלי. אם קיבלתי שיעור אחד והוא לעבור את היום תוך ניהול הארגון באופן ההגון והישר ביותר, שמבחינתי זו הצלחה, אז זה שווה הון בל יתואר, לעומת כל אותה תקופה בה היתה תפוקה יפה אך כל עוד לא הערכתי אותה ולא פעלתי בערנות כנה, התנהלתי כמו רובוט, על אוטומט. אז איפה בדיוק הייתי עד עכשיו? איני יודע. טוב שהתעוררתי. בוקר טוב עולם!

בוקר טוב עולם - מתעוררים למציאות שאחרי המשבר

מסקנותיי מהשבוע הראשון למצור

בניהול זמן התוצאה היא הקובעת
מאת: אודליה

מסקנותיי מהשבוע הראשון למצור הכפוי, בו בזבזתי את זמני לריק כדי להבין כי כולם חשבו כמוני על אותן עצות שנונות לקרובים, כיצד לנצל נכון את הזמן בבית ולהפיק את המיטב מהמצב, חושבת שעליי להיכנס למשטר א-אינטרנטי, עד כמה שניתן. כלומר, להגביל את השעות בהן אבלה מול המחשב במצב של קבלת אינפורמציה ובה קריאת מידע, לימוד, התכתבויות למיניהן, וכך (בתקווה) אעבור למצב של עשייה כגון כושר גופני, טיפוח, ניקיון, בישול והרפיה. במילה אחת וחזקה – גמילה.

מבחינתי, על התהליך האידיאלי להיראות כך: הבנה והפנמה כי עד כה הרשיתי לעצמי להיות תלויה בכוח שמרגיש קצת גדול עליי, ומוביל אותי לאן שמישהו אחר, ולא אני בהכרח מחליטה. החלטה כי הספיק לי ואיני מעוניינת בתוצאה המצויה. תפנית אל עבר כיוון חדש, ובה קביעת תכנית מסודרת שמתאימה לי כדי לעבוד על עצמי במישורים החשובים לי באמת.

המישהו אחר הזה, אגב, זו ישות שאינה מוגדרת כל כך. ככוח אבסולוטי הסוחף אותי ולבסוף מוביל אותי לתסכול רב ולאי שביעות רצון מעצמי על אי ההספקים של משימות שרציתי ושהיה בכוחי לעשות, על לקיחה כמובן מאליו של מטלות חשובות בעבודה ובחיים האישיים, ומאידך על האדרה של שפע מידע, זמינות מהירות וחדשנות, שהם ודאי טובים מכדי להיות אמיתיים... כי כשהתחלתי לחפש דבר אחד הגעתי לכעשרה עניינים שונים והעיקר חסר.

לבסוף, כשהתעייפתי, נזכרתי בעצם למה בכלל פתחתי את הלופ וואטסאפ-מייל-רשת חברתית ונכנסתי לסחרור שנדמה בו-בזמן כהכי מהותי וחשוב, אך הזמן הזה לא יחזור אלא נרשם לחיוב אצל המישהו האחר הזה. היום אני דורשת זיכוי. אולי באמת כדי שמשהו יתיישר צריך לכופף אותו בחזקה לצד השני מהצד כלפיו הוא מופנה באופן קיצוני כעת. אני תקווה שאעמוד בניסוי!

הבלוג המיוחד, בלוג העתים מילות פתיחה

בלוג לימים מיוחדים

המשבר כאן. עמו אי וודאות. רבים כבר קיבלו הודעה על יציאה לחל''ת, ובאותה נשימה, איומי פיטורים והקפאת תהליכים מעיבים על התחושה הכללית של כולם. אנחנו עם מאמין. בטוחים שהתקופה הזו תחלוף. אך המציאות כיום מכתיבה את הצורך להתאמות כדי להמשיך ולקיים שגרה, שמאז ומתמיד הוכחה כחזקה מכל דבר, ומאלצת אותנו להתמודד בכלים שונים עם המצב שנכפה עלינו.

אנשים רבים ומוכשרים נמצאים בימים אלו בבית. עסקים רבים, שלמעשה אין כל מניעה שימשיכו לפעול באופן רגיל, מושפעים מהחלטות והנחיות שמא נדרשו או שמא יצאו מכלל פרופורציה. ואולי ניתן היה לפתור חלק מההשבתה הכמעט גורפת, בדרכים יצירתיות ואף בטוחות יותר.

בדומה לארגונים נוספים להם משרדים ראשיים בארצות הברית, וכמובן חברות בינלאומיות וגלובליות, אנו נמצאים בהתמודדות כפולה, כאשר המכנה המשותף לכולם הוא חוסר הבהירות ובעיית כוח האדם שנוצרה כמעט ביום אחד יש מאין. בין אם זו נובעת מההגבלות הרבות המוטלות על המשק מחד, ומאידך מהעובדה שאנשים נשלחים לבתיהם בלית ברירה.

באתר Platformust אנו מקימים בלוג לצורך התקופה. בבלוג זה ניתן יהיה לפרסם קורסים אונליין שאפשר לעשות מהבית, וזו ההזדמנות לפרסם הכשרות שניתן לבצע מרחוק בעת שאנשים בחל"ת. כמובן שעבור מי שמציע קורס, מדובר בקורסים בתשלום מינימאלי או ללא תשלום כלל. אנשים פרטיים שנמצאים בבית גם כן יכולים להציע את שירותיהם, ומוזמנים לפנות אלינו, כדי להעלות בבלוג את כל הפרטים.

הרעיון של הבלוג הוא להיות מקצועי, ולא להיכנס לדיונים בעניין המצב עצמו (את זה נשאיר לגורמים פוליטיים). בנוסף, מי שיכול להציע הצעות רלוונטיות לעולם התעסוקה כגון מודעות דרושים, מוזמן לפנות אלינו לפרסום ללא תשלום. המטרה היא להתחיל ולהמשיך בעשייה, ולראות כיצד ניתן ליצור כלכלה זמנית בחודש-חודשיים הקרובים, כדי לייצר מציאות כלכלית כלשהי בתוך המציאות הנוכחית.