כתיבת קורות חיים חינם, בקלות, אשף אונליין, ברגע, שדרוג ב 5 דקות

קורות חיים חינם תוך 5 דקות ברגע בפשטות וקלות - Platformust

קורות חיים ב 5 דקות

לפעמים הדרך הקצרה הופכת להיות ארוכה ביותר. בשביל להסביר מדוע כתיבת קורות חיים ב 5 דקות ברגע, באופן אוטומטי, היא אינה השיטה העדיפה ביותר, לפחות לא כאשר מדובר במשרות שאינן כלליות ומיועדות עבור משוחררים טריים או סטודנטים, נתחיל בהסבר בדבר חשיבות המדיום באמצעותו משתמשים לכל צורך של תקשורת והעברת מסרים. למעוניינים בתכלית התשובה יש ללחוץ כאן כדי לדלג לתחתית הכתבה לכותרת: "כתיבת קורות חיים בידי אדם – עדיפה גם בימינו, דור של אוטומט על כתיבת קורות חיים ב 5 דקות."

משמעות השימוש באמצעי לייצור קורות חיים ב 5 דקות

מכירים את המשפט "המדיום הוא המסר"?

מה שטען תיאורטיקן המדיה והתרבות, מרשל מקלוהן הוא כי אמצעי התקשורת, כלומר הכלי עצמו, אינו משקף אלא מעצב את המשתמש בו.

מקלוהן אמנם לא מתייחס לכתיבת קורות חיים ב 5 דקות אך דיבר בזמנו על כלי תקשורת ההמונים, ובהם הרחיב ספציפית על הטלוויזיה. טענתו העיקרית בעניין המלבן מרצד האורות והקולות הייתה כי אף על פי שהישיבה סביב המכשיר והצפייה המשותפת בו יחד עם בני המשפחה, מדמה מצב של התאגדות שבטית, בפועל, הלכה למעשה היא מייצרת ומחזקת את תופעת הניכור.

זאת, עקב העובדה כי העולם הפך לכפר גלובלי וכך הפרט בוחר לעצמו את המדיום ממנו הוא שואב את תפיסת המציאות שלו, מה שמכונה גם כ"דטרמיניזם טכנולוגי".

השפעתו של מקלוהן על תאגידי פרסום, על מובילי דעה ועל מנהלי חברות מחשבים, היתה עצומה, אך הוא לא זכה לראות את הכמות האדירה ואת מגוון הכלים שהתפתחו מאז פרסם את התיאוריה שלו, ובהם הרשתות החברתיות, שלל התוכנות והאפליקציות.

יחד עם זאת, באתר הרשמי שלו, המופעל ומנוהל על-ידי בנו, מצוינת העובדה כי טעות הדפוס במילה Message אשר נכתבה כ- Massage על כריכת ספרו, אינה רק כותרת המתארת היטב את המסר שלו, אלא רלוונטית ביותר לימינו אנו ולתקופה הזו – Mass age (דור של תקשורת המונים).

באתרו הרשמי גם מובאת התשובה לשאלה בכותרת המאמר שלנו, והיא כי "לכל מדיום, מלבד להיותו כמתווך את התוכן המועבר דרכו, יש את ההשפעות המושרשות במהות שלו, של הכלי או האמצעי עצמו, והן הן המסר הייחודי שלו."

בספרו "להבין את המדיה", מקלוהן מסביר כי המסר של כל כלי או טכנולוגיה, הוא שינוי במשקל או באופן או בתבנית.

כך לפיו, רכבת נוסעים לא המציאה מחדש את המושג תנועה או תחבורה ציבורית או גלגל, עבור האנושות, היא רק האיצה והרחיבה שימושים קודמים: נוצרו מבני ערים בצורה מסוימת, הוקמו גדרות סביב המסילות, השתנו דרכי הגעה לפגישות ולאירועים, אופני קריאה ועבודה התווספו.

מקלוהן התייחס גם למחשב, ובדומה לטענתו על הרכבת אמר גם במקרה זה שהמדיום הוא המסר מכיוון שהוא מעצב ושולט על אופן החשיבה, על ההתנהגות ועל המידות האנושיות של האדם (Understanding Media, NY, 1964, p. 8).

כתיבת קורות חיים בידי אדם – עדיפה גם בימינו, דור של אוטומט על עריכת קורות חיים ב 5 דקות

היום תוכנות גיוס (ATS) סורקות את קורות החיים הנשלחים עבור הגשת מועמדות למשרות. מדובר במערכות אוטומטיות ומשוכללות, וודאי כי עוד היד נטויה ביחס לאפשרויות הקיימות והצפויות להתגלות בתחום מבחינת איסוף, ניתוח והעברה של נתונים באמצעים כגון דאטה ומערכות רובוטיות.

אין ספק כי מועמדים צריכים להיות ערים (מאוד) לעובדה הזו, ולהכין את קורות החיים שלהם בהתאם – להשתמש במילות מפתח וכפי שכבר הומלץ לא אחת, להתאים את המסמך בכל פעם למשרה הרצויה, עד כמה שזה דורש שינויים ועדכונים, ממילא קורות חיים מתחדשים בכל תקופה קצרה (אם לציין הכשרה אינטרנטית רלוונטית, קבלת תואר עובד מצטיין וכדומה).

אולם, קורות החיים שנקראים ונבחנים עבור המשרה המבוקשת, מגיעים לידי אנשים בסופו של יום. גם אם הפונקציה הראשונית היא אישיות מגייסת שלא בהכרח מבינה לעומק כל מושג וניואנס שנכתב, לגופו של עניין, קורות החיים שלך מגיעים למנהלי משאבי אנוש, מנכ"לים, מחזיקי משרות מפתח שנבחרו בכדי ללוות את תהליך הגיוס, (שותפים ומנהלים אדמיניסטרטיביים) ואפילו לבן-אדם שאותו צפויים להחליף (למשל במידה ומדובר בעובד בכיר השותף כאמור להליך זה).

קורות החיים משמשים עבור אותם בעלי תפקידים כמסמך היחידי עליו הם נשענים בראיון עם המועמד. פרופיל הלינקדאין, מהוקצע עד כמה שיהא, לא מודפס ומוחזק על-ידם בארשת כבוד.

על הקובץ הזה של קורות החיים אנו עמלים על מנת להשאיר את היוקרה הראויה למסמך שמתמצת ומסכם את הניסיון המקצועי, הכישורים, היכולות וההישגים שלך בצורה ובאופן המרשימים והראויים ביותר.

אפשר להשתמש בתוכנה אוטומטית לכתיבת קורות חיים ב 5 דקות ובחינם ולבחור באופן ממוחשב במשפטים שיסבירו את מה שעשית במשך שנים. השאלה האם הם ישקפו את מכלול הדברים, את ההוויה שלך בארגון, את אופן התפקוד הייחודי שלך.

האם יופיעו המילים בעלות המשקל הנדרש כדי לתאר את מהות התפקיד שמילאת, את המורכבות, את עול האחריות בפרויקטים שלקחת? את האופן שבו אתה מוביל, משפיע ועובד או מתנדב, בצוות או לבד, מול מחשב או מול קהל.

משמעות כתיבת חיים ב 5 דקות

זה בסדר לבחור שקורות החיים שלך ייכתבו באופן כמעט זהה לעשרות אלפי מועמדים. זכותך להציג רשימת תכונות שתהא כמעט זהה לעוד מאות מועמדים המתחרים אתך על אותה משרה. השאלה האם זה תואם את התקופה בה אתה נמצא בחייך.

אם לדוגמא אתה אחרי צבא או תואר ראשון וחסר ניסיון תעסוקתי, זה יכול להיות פתרון נחמד לגמרי, וגם כזה העונה על רצונך כי התהליך יהיה קל, קצר ואוטומטי.

אבל אם תרצה להתבלט מבין מועמדים וגם להציג את עצמך באופן אותנטי, כדאי לשלוח קורות חיים המציגים מורכבות, מלאות, עושר – בשפה, בתפקוד, בחוויה המועברת לקורא.

קורות חיים ב 5 דקות בחינם בפשטות וקלות - Platformust
כך מתקבלים קורות חיים ב 5 דקות בפורמט חינמי, וכך לא הייתם רוצים להיראות בעיניי המגייסים

כשאוטומט הוא המסר – הרושם הראשוני מסוכל

מה שמקלוהן טען לפני יותר מחצי מאה הוא שהמדיום משפיע על המשתמש בו, והוא-הוא המסר. כלומר, הבחירה בתבנית קורות חיים המיוצרת אוטומטית היא הרושם הראשוני שאתה מייצר אצל הגורם המגייס.

מגורואי תוכן ועד למרצים בקורסי שיווק, כולם מלמדים כלל ברזל חד ואחיד: התוכן נועד עבור הקורא ולא עבור הכותב. כתיבת קורות חיים ב 5 דקות כדי לקבל תוצאה בין-רגע, זה שירות מצוין, אם נועד רק לך כדי להנות ממנו. האם הוא מסייע למגייסים לאתר את המועמד המתאים?

האם הוא מקל עליהם בלהבין את הפרסונה העומדת מאחורי המסמך?

האם הוא עוזר להם לקבל התרשמות כנה ואותנטית, מלאה ועדכנית לגביך?

כנראה שלא, ואולי אף להפך. הרושם הראשוני כבר נוצר והוא עשוי להיות, ממש כפי ששידרת: מהיר, אוטומטי, חפיף ומרושל. או במילים אחרות קורות חיים ב 5 דקות.
(וחבל!)

תוספים עכשוויים לקורות החיים

תוסף לקורות החיים שימוש בכותרות עכשוויות - Platformust

תוספים עכשוויים לקורות החיים

הידעת? תוסף בספנות משמע מפרש עזר קדמי בספינה. מה שמחבר אותנו לעובדה כי כדי לבלוט מבין מאות קורות חיים הנשלחים לכל משרה מבוקשת, כדאי להיות חלוץ – לא רק בתחומי אלא קודם כל בבחירת המילים הנכונות שמה שנקרא, יעשו בשבילי את העבודה. היום, בעיקר במשרות פיתוח מוצר, פיתוח עסקי, ניהול קהילות, שיווק דיגיטלי ומשאבי אנוש, מחפשים את מי שיוביל את הצוות, לא רק מבחינה מקצועית אלא ברמה הבין-אישית-מנהיגותית. אדם שיפתח ושינחיל שפה, שיוביל את השיח הנכון בארגון למטרות שיווק, קידום ורווחה.

אי לכך ולפיכך אנו נדרשים לעדכן את כותרות הנושאים בקורות החיים כך שיהיו עכשוויות, רלוונטיות ומוכוונות למטרה. לכן למשל יש מי שבוחרים לקרוא לניסיון המהותי "ניסיון מקצועי" במקום "ניסיון תעסוקתי", ולהלן נביא את הכותרות הבולטות הנחשבות היום ל- IN, ובמקביל נגלה אילו מושגים הפכו נדושים ונתפסים כ- OUT בעקבות כך?

התוספים העכשוויים לקורות החיים

כישורים טכנולוגיים

ודאי שמזמן כבר לא כותבים 'מיומנויות מחשב' או 'כישורי מחשב' משום שיש תחת ידינו ניסיון עבודה עם מגוון תוכנות, פלטפורמות ואפליקציות, שפות תכנות, מערכות ניהול לקוחות ועוד. אנשים שבעבר לא חשבו שעולם המחשבים הוא בשבילם, או שלא יאלצו להתמודד עם עבודה מהסוג הזה, כבר הספיקו לקחת שיעורים אונליין ולהיחשף לעולם התכנות דרך לימודי HTML, CSS ואפילו MySQL.

פעילות קהילתית

מסתבר שהתנדבות זה OUT. למה? כי בתקופתנו משום מה מאלצים בני נוער, תלמידי תיכון, להתנדב במסגרת סדורה כחלק מתנאי לזכאות בתעודת הבגרות שלהם. עד כמה שזה נשמע אבסורד, כדבר והיפוכו, זה המצב, והמשמעות היא שהמושג 'התנדבות' מאבד מהערך האמתי שלו – ונתפס יותר ויותר כפעילות נכפית, או ככזו שטוב להוסיף בקורות החיים אז אולי נמצא איזו מסגרת לא מחייבת, נצטלם, נתויג וכך נצא ידי חובה לעניין ריאיון העבודה.

מהכיוון השני, כמשב רוח מרענן וחדשני, המונח קהילות כל-כך הוטמע כנדרש בארגונים, וכל חברה משקיעה המון אנרגיה ומשאבים כדי ליצור קהילה – בין דרך הלקוחות, העובדים והעוקבים, כך שללא ספק צמד המילים פעילות קהילתית יכול להעיד על רצון טוב וחיבור למתרחש בשטח, יחד עם הכוונה לתבל את חיי השגרה בערך מוסף ולפעול למען הכלל.

פסקת פתיחה

תמצית, או באנגלית Objective, היא הפתרון האולטימטיבי במקום רשימת מכולת של תכונות וכישורים: חשיבה אנליטית, יכולת לימוד עצמי ומוטיבציה גבוהה כבר הפכו מונחים 'לעוסים' למדי. כולם כל-כך עצמאיים ברכישת מיומנויות עבודה עם טכנולוגיות חדשות, בעלי כישורים אנליטיים ומוטיבציה בלתי נלאית להצלחה – שעד כמה שזה נשמע טוב, כשקוראים זאת באופן חוזר ונשנה מדי יום, זה נהיה פחות אותנטי, פחות ייחודי והרבה פחות משכנע.

לעומת זאת, פסקה חזקה שמתארת אתכם כאישיות מקצועית, ושאינה עולה על 30- 40 מילים שמהוות את גולת הכותרת, מושכת את תשומת לב הקורא הרבה יותר וגורמת לו לרצות להתמקד. הסבירות כי ישמור את המסמך כמתאים או ימשיך בסריקתו המיידית, עודו מבקש לקרוא עוד, גבוהה הרבה יותר לעומת סל מונחים שנזרקים לאוויר ללא קשר ושייכות אחד לשני: "תקשורת בינאישית טובה, יצירתיות, עמידה בזמנים..." דוגמא זו של רשימת מכולת אינה מייצרת רושם מספק וגרוע מכך, היא יוצרת ריחוק. לעומתה, מילים דרכן ניתן להבין יותר לגבי האישיות המקצועית העומדת מאחורי המסמך, מה היכולות והכישורים הייחודיים שלה וכיצד באו לידי ביטוי באופן הכי מוצלח עד כה, מעלה את רמות העניין במועמד.

שם ותפקיד

די לכותרת 'קורות חיים' בגוף המסמך. ברור שמדובר בקורות חיים. אנחנו מנסים ככל הניתן להקל על הקורא חסר הסבלנות שסורק את המסמך במהירות. כל שכן כשמדובר באלגוריתם.

יש לכתוב שם (מלא כמובן, המכיל שם פרטי ושם משפחה) ואם רוצים אפשר להוסיף גם את שם העיסוק – למשל 'מורן אמיר מנהלת קהילות' (לעניין העיצוב ודאי כי לא מדובר בשורה אחת ויש מגוון דרכים להציג זאת. לפרטים נוספים מוזמנים לפנות אלינו). גם כששומרים את קובץ קורות החיים ניתן להוסיף את הכינוי המקצועי או המתאים למשרה הנדרשת, ולהסיר את המילים קורות חיים גם משם המסמך.

מען – מאין באת?

היום אין צורך לפרט לפרטי פרטים את הכתובת כאילו מדובר בטופס הרשמה להגרלה. לכן אין צורך במיקוד, מספר דירה ומספר קומה, ורצוי לציין את שם העיר בלבד. יחד עם זאת, יש מי שנוטים לכיוון השני באופן קיצוני ולא כותבים בכלל מאיזה אזור הם בארץ. וגם אם עושים כן, המילים מרכז או צפון אינן מספקות את מנהל הגיוס. כמוהו גם המעסיק, תמיד יבקש לדעת מהיכן אתה מגיע – גם כדי להעריך כמה זמן יקח לך להופיע במשרד, וגם מהצד הפיננסי של תשלום נסיעות. בנוסף לאלו, מכיוון שעוד יש מי שבאופן אוטומטי מבקש להכניס אותך לאיזושהי תבנית, ולפי קו מחשבה זה, שם העיר יכול לסייע לו בכך, חסוך לעצמך זמן של חקירות עקיפות (משום שאין לפסול התמודדות מועמד למשרה בגין מרחק ולכן סביר כי לא תישאל על כך ישירות) וציין זאת בגוף המסמך או במכתב המקדים.

גם אני השתתפתי בסדנת קו"ח – ומה לא לקחתי משם?

בניית קורות חיים - מדוע לא תמיד צריך למחוק עובדות מהמסמך

בזמנו, נכחתי בסדנה לכתיבת קורות חיים, כחלק מהליך חיפוש עבודה. היה נחמד לקבל הנחיות לפורמט מובנה ולהסדיר את הדרך הנכונה בה יש לחלק את המסמך. בהחלט קבלתי חומר למחשבה בתהליך, והבנה עמוקה יותר לגבי יתרונות שלא חשבתי כי נחוץ להוסיפם, כגון: ניידת עם רכב. אולם יחד עם זאת, היות וזה היה חלק מסדנה כוללנית למציאת עבודה, הרגשתי כי היה בה חסר, וליתר דיוק כי פורמט השיעור הוכנס לתוכנית כדי לצאת ידי חובה. שהרי בסדנה למציאת עבודה חובה לדבר על קורות חיים – אך בכנות, אם אין לכם דברים חשובים לחדד בנושא, עדיף לדלג.

כעת, אין מטרתי כאן להשמיץ אף גורם ואשמח להמליץ בחום על מעט לא אשיות מוכשרות בתחומן, כגורמי ייעוץ והכוונה שמעבירים גם סדנאות מעולות ובתוך כך את נושא קורות החיים, כהכנה לראיון עבודה. רק דבר אחד מאד חורה לי. נקודה ספציפית בתוך התחום הגדול הזה של חיפוש עבודה ובניית קורות חיים כמו שצריך, והיא – נושא הביטול. דבר שלא נראה טוב, או שאין בכוחו לעשות את הרושם הרצוי, מוסר מהמסמך כבהינף יד. אם יש איזו מילה ואפילו פסיק שמעלים יותר מדי סימני שאלה, הם מיד הופכים לחשד, ומוגדרים כגורם מפריע. גם אם מדובר בניסיון חיים משמעותי שהשפיע על היות המועמד האישיות המדהימה שהינו היום, הוא מבוטל ברגע אחד, תוך קביעה נחרצת: למחוק!

יכול להיות כדאי, הן כמגייסים והן כמועמדים, לשבור כמה מהסטיגמות השכיחות בנושא, ואשמח להבהיר. ככותבת קורות חיים, נתקלתי ונתקלת לא אחת במשפטים כמו "תמחקי את זה", "תורידי את זה", "את זה כדאי להסתיר". גישת הביטול כלפי פרטים שעשויים להועיל ודווקא גריעתם מהמסמך עשויה אף להפחית מערכו, ובהמשך נסביר למה, מאד צורמת וזו מגיעה מצדם של מועמדים, מגייסים ומפי מועמדים שנאמר להם לעשות כן, במהלך סדנאות כאלו ואחרות.

blank

אז הנקודה הראשונה שכדאי להפנים והיא כמגדלור לעניין ההשמטות מקורות החיים, האם כן או לא, היא כי אדם הנו יצור מורכב. אנו לא טמפלט משום מבחינה שהיא: רגשית, מקצועית, אנושית. אף קורות חיים אינם מושלמים אם כי משופרים, משודרגים, ערוכים, מסודרים בצורה כזו שתציג את המועמד באור הטוב ביותר עבורו, כדי להגדיל את סיכוייו בשוק העבודה. אולם ודאי כי להשמיט פרטים שעשויים לסייע, כל שכן כאלו שעתידים להתגלות עם כניסתו לתפקיד, היא תופעה הנובעת מפחד להתמודד ומחוסר ביטחון עצמי ואמונה ביכולות המועמד להצליח, בהיותו אישיות מורכבת, כבן אדם.

שנית, הבחירה להסיר מידע נלקחת לאחר התבוננות ומחשבה, לפחות מצדי. גם משהו שהוא לכאורה מובן מאליו כי עדיף להוריד, כדאי לחשוב עליו כמה דקות, אפילו "לישון על זה", ואז להחליט, כי הרווח הטמון באינפורמציה הוא עצום. כלומר, לא רק שעצם ההשמטה אני דווקא מעלה את רמות החשד של המגייס, משום שזה פיתח חוש ריח מפותח ואם משהו נראה לו חסר, הוא יתאמץ לבודקו ולא ינוח ולא ישקוט עד שירגיש את התחושה כי הפזל הושלם. אלא גם, כי החוויה של המועמד בתוך אותם פרטים שאולי נבחר להסיר ואולי רק ננסח אותם אחרת, היא גורם שעיצב את האישיות שלו, פיתחה אצלו מיומנויות רכות שלא היה זוכה להן לולא אותו ניסיון חיים, ואף הייתה נקודה מחוננת בחייו שהביאה אותו להחלטה לעסוק בתחום או לבחור בעולם התעסוקתי המסוים הזה ולכן הוא הרבה יותר ממועמד ראוי – הוא מועמד מצוין! שמעתי מגייסים שאומרים "אני לא רוצה מישהו שבוער בו לפתוח סטארט אפ. מעדיפה מישהו שסימן וי על המטרה הזו, גם אם נכשל בה באופן גורף." ולכן, עדיף במקרה זה שלא להשמיט ניסיון שכזה גם אם כשל וגם אם היה מספר חודשים מועט.

גם בבואנו להתבונן בעניין ההסתרה – הרי היום הכל כל כך גלוי, וניתן לראות אנשי קשר משותפים ולהכיר רבות על המועמד דרך הרשתות החברתיות. מה גם שכעבור זמן בארגון, נוצרות חברויות ומתגלות עובדות נוספות לגבי עברו התעסוקתי של העובד, דברים שלא בהכרח צוינו בקורות החיים. נכון לעשות כן כמובן כאשר מדובר בפרטים בלתי רלוונטיים – שכן נהוג ללכת מעט יותר מעשור אחורנית, ואין אנו נדרשים, בדרך כלל, למעבר לכך, בפרט כשהמועמדים הם בשנות ה- 30 וה- 40 לחייהם. הרי העבודות הקודמות לגיל זה, מעבר לעשר שנים אחורנית, הן סטודנטיאליות, זמניות או חלקיות או פשוט חסרות חשיבות מבחינת הדרישות למשרה עליה מתמודדים.

סוף מחיקה במחשבה תחילה

מניסיוני בתחום יש צורך בהכרה מצד גורמי גיוס, כי יש להודות (הן מלשון הכרת המציאות והן מלשון הודיה אם תרצו) על המורכבות ועל מה שמכונה "בעייתיות מסוימת" הקיימת בכל מקרה בקורות חיים, משום שלכל אחד יש סיפור. בין אם זו חופשת לידה ארוכה, נסיעה לחו"ל, משך אבטלה משמעותי לצורך טיפול בבן משפחה, או חוסר מזל במציאת עבודה, עדיף לראות את זה עכשיו מאשר להאמין שהכל מושלם וכעבור מספר שבועות או חודשים לגלות כי אין בכך ממש.

זה לא אומר שצריך לכתוב הכל וכמובן שנדרש תהליך חשיבה מעמיק מה להכניס ובפרט כיצד. אך מוטב כי מועמד יגלה כנות וישדר פתיחות ויושרה בריאיון וכך ירשים באופן טבעי ואנושי, מאשר יהיה עסוק בהסתרה ובתיאור מצג שווא.

זה בסדר לעשות תואר שני בארבע שנים במקום בשנתיים כי בתוך כך היתה גם חתונה וגם עבודה במשרה מלאה. הקיבעון הזה כי תואר שני אורך כשנתיים אינו רלוונטי ולא מצדיק שינוי מיותר בשנים בקורות החיים.

נקודה נוספת שחשוב להבהיר היא כי הרצון להסתיר או להשמיט פרטים מקורות החיים נובעת לא אחת מהתנהלות פחות נעימה ואחראית של מגייסים כלפי מועמדים. עם כל הרצון הטוב, בעלי המקצוע מעוניינים לבדוק את כל העובדות עד כמה שניתן. אך לפעמים הדבר גובל בשאלות חודרניות מדי. כך למשל, אדם שלא מציין שירות צבאי יכול להסתבר כמי שכן שירת והתנדב אך מנסיבות משפחתיות נאלץ לעזוב, ולהיפך, מי שכתב כי שירת שנתיים ולא ציין את זמן השירות האמתי שלו, שאגב היה כך עקב פציעה שלא אפשרה לו להמשיך, אינו מעוניין לשוחח על הנושא בצורה מעיקה. לאחר מכן, יבקש מאתנו, כותבי קורות החיים כי נציג שלוש שנות שירות אף על פי שזה לא נכון! לשאלתנו מדוע הוא יאמר כי "חפרו לי על זה. די. לא מוכן!"

להבין כי אם משהו לא עונה לתבנית שקיבענו בראש, זה לא בהכרח כי אינו מתאים אלא משום שהמציאות הרבה יותר רבודה מפלקט דרישות אחריו יש למלא. הלחץ הנורא להעביר למעסיק את המועמד ההולם ביותר, וחוסר הפשרנות מצדו או אי נכונותו להתגמש, אלו נושאים שיש להתמודד עמם כפי שלכל תפקיד יש את האתגרים שלו ואפשר למצוא דרך חכמה ונבונה לפעול בסיטואציות מהסוג הזה. אכן הגורם המזמין הוא בעל המאה והדעה, אך אמרה זו לא בהכרח מקנה לנו את הלגיטימציה לערוך תחקיר פולשני שמעיב על תהליך המיון עבור המועמד ומשאיר בו טעם מר ורושם שלילי כלפי המגייס, כלפי חברת ההשמה, כלפי דרך האבחון וכלפי הפירמה אליה מיועד.

אל תתכבד בקלון מסמך קורות החיים

קורות חיים כנכס שיווקי של המועמד לעבודה

קו"ח בפרופיל אונליין ניתנים לשינוי ביתר קלות כך שניתן להתאים ולערוך אותם אף תוך כדי הראיון הטלפוני. מסמך קורות חיים נותר ככרטיס העסקי הרשמי שלך, שעליו אתה נדרש לפרט, להסביר ולתת דוגמאות מתוך ניסיון חיים מקצועי ממשי.

על מסמך זה נבנה, בין השאר, תהליך האבחון של המועמד, שהרי הוא משמש כבסיס עליו נשען המעסיק בבואו לבדוק את מה שכתוב בו כגון שם תפקיד, תחומי אחריות, שיוך לפעילות קהילתית, רמת השכלה ועוד. כך ביכולת המגייס להיווכח האם מדובר בעובדות או בסיפורים. 

בנוסף, בהסתמך על קורות החיים מתקשר המראיין כדי להמשיך ולברר פרטים אצל ממליצים. מידת נכונותו של מגייס להתאמץ ולהתעכב על נקודות הכתובות במסמך קורות החיים תלויה באופן בו הוא נראה, מבחינת תוכן ומבחינה ויזואלית, ובמידת הפירוט בו.

ככל שמעורר תחושות חיוביות ויוצר רושם של רלוונטיות ורצינות, הוא מקנה מידת מה של ביטחון אצל מקבל ההחלטה ונותן נקודת פתיחה חיובית. כל שעל המועמד נותר לעשות הוא לשמור על היתרון ההתחלתי הזה (תהליך מורכב בפני עצמו).

נכון שניתן ליצור מספר גרסאות לקורות החיים כדי להתאים המסמך הרשמי לכל משרה רלוונטית עבורנו, תוך שימוש גמיש במילות חיפוש השייכות לעולם תוכן מסוים, לתפקיד ספציפי ואף לתרבות ארגונית כלשהי. הטרנד הזה נכפה על מועמדים לעבודה בשל מעבר לגיוס רובוטי באמצעות מערכות הסורקות את קורות החיים, ומבקשות לאתר מילות מפתח, הנמצאות על-פי רוב גם במודעות הדרושים. אך מרגע שהקובץ נמצא בידי הנמען, נוצר מצב של 'אל חזור' - מרגע זה ואילך, מתחיל כביכול להיחרט בזיכרונו של הגוף המעסיק, בפרט בעסק מוסדר בעל מערכת גיוס חכמה, כל הרושם הראשוני כלפי המועמד! 

מנקודה זו, כל שינוי או עדכון באות, פסיק, שם משפחה, רמת אנגלית או מקום מגורים, עשויים להעלות סימן שאלה משום שזו כבר גרסה שנייה. עלולים לתמוה מדוע שלחת קו"ח שאינם מעודכנים אם אכן חשוב לך למצוא עבודה. האם אינך לוקח את התהליך בכובד ראש המצופה ממך? האם אתה חלילה מזלזל בזמנו של המראיין?

מגייסים ומעסיקים אף מתעמקים בקורות החיים משום שמהווים עבורם מקור ידע על המועמד. חיפוש ברשתות החברתיות ואונליין יהווה כנדבך משלים לתמונה הכוללת אך זו כבר נבנתה יחד עם הרושם הראשוני שיצר המסמך עצמו. אותה התרשמות ממסמך קורות החיים מכריעה אפוא בסוגיה האם לפנות טלפונית למועמד.

blank

כלומר, כפי שלמדנו כשהיינו ילדים כי על שאלות סגורות התשובה יכולה להיות אחת מבין שתיים, כך גם בעולם התעסוקה: אם מגייס מחליט להתקשר למועמד משמעו כי נכון להתקדם מולו, ואם הוא מניח את המסמך בצד ועובר הלאה, המשמעות היא תשובה שלילית – לא רלוונטי!

לכן, הראיון הטלפוני הראשוני, למרות כי מדובר בשיחת זימון בלבד, מהווה אף הוא כנדבך נוסף להתרשמות הכללית שהמועמד מצדו מחויב ליצור בהמשך לקורות החיים ובהלימה אליהם. זו גם הסיבה כי כדאי שעיצוב המסמך יהיה נעים ותואם את אישיות המועמד, ממש כפי שכרטיס ביקור של חברה מתכתב עם סוג העיסוק שלה ומה שחפצים בעליה לשדר. יחד עם כל זאת, חשוב לזכור כי השאיפה של כל מגייס היא למצוא את כל הנקודות המאששות כי קורות החיים אכן משקפים את המציאות, וכל עניין האבחון נועד כדי לוודא כי אכן יש התאמה, בהמשך לאינפורמציה שנשקפת מקורות החיים.

לסיכום, מסמך קורות חיים הינו נכס שיווקי חשוב במעלה, ויחד עם כל האפשרויות הנוספות שקיימות היום טכנולוגית כדי להציג את הניסיון התעסוקתי ואת המקצועיות שלך, שכיר או עצמאי, בו טמונים המסרים בעלי המשקל הרב ביותר המועברים מצדו של המועמד לעבודה – סטודנטים, מנהלים, בכירים, אנשי מקצוע ומומחים – אל עבר כל גורם איתור ואבחון תעסוקתי שהוא.

ישנו מקום לביקורת על כך כי מסמכי קורות חיים יכולים להיות מייגעים בהיותם ארוכים מדי, מלאי טעויות כתיב, חסרי כישרון כתיבה והעברת מסרים, משעממים ויזואלית או פשוט חסרים! אך אל לנו להתכבד בקלון המסמך שעוד נשאר כדי לאפשר הקניית רושם ומידע רלוונטי למגייסים מקצוענים, לבעלי תפקידים בכירים, למנהלי צוותים ולבעלי חברות וארגונים אשר זמנם וסבלנותם קצרים, ומוטל עליהם לקבל החלטות הרות גורל בדבר קבלת עובד למקום עבודה, דבר שלא יסולא בפז, במיוחד בזמנים מאתגרים.

קיים פער בין נוסח קו"ח לכושר ביטוי? יש מה לעשות בנידון!

על כתיבת קורות חיים וכושר ביטוי

ראשית נסביר את הכוונה בחוסר הלימה בין קורות החיים לבין כושר ביטוי המועמד. לעתים יש פער בין האופן בו מתבטא המועמד בעת ראיונות עבודה טלפוניים ופרונטליים, לעומת הרושם שנוצר כלפיו, או לגבי יכולותיו הוורבליות, עת קריאת מסמך קורות החיים שלו. מה ניתן לעשות במצב כזה, כאשר על המועמד להתמודד עם ההבנה כי קיימת חוסר הלימה כזו וכי עליה לבוא לידי פתרון על מנת לעמוד בציפיות שנוצרו למגייסים ממסמך קורות החיים, ולכן פנו אליו טלפונית וכעת חובת ההוכחה מוטלת עליו כי הוא אכן מסוגל לעמוד מאחורי הדברים בצורה נאותה.

אימון

קואוצ'ינג היא אחת הדרכים לפתור את העניין. בשיחת אימון מקבל המועמד את הכלים על מנת להבין את הפער בין הרצוי למצוי, דבר שיכול מאד לסייע לו כדי לרכוש את הכלים הנדרשים, בפרט כאשר מדובר במאמן המתמחה בעולם התעסוקה, ובעל ניסיון בתהליכי גיוס. אך שני חסרונות לעניין. הראשון, כי אנשים מרגישים בנח להיות מי שהם. אותנטיות מנצחת, נשמעת ונראית בראיונות טלפוניים ופרונטליים ולכן מורגשת על-ידי מגייסים. שנית, מדובר בתהליך שיכול לערוך זמן רב ועלותו אינה נמוכה.

מאידך, ייתכן כי ירוויח כלים לחייו האישיים ויקבל דרכים מעשיות כדי להשתמש בכישוריו ולהצליח, לא רק בראיונות עבודה אלא במגוון מישורי חיים. בנוסף, עצם המודעות לעניין, הבנה של האתגר והתמודדות מולו בשפה של מי שבוחן את המועמד מועילה לכל חיפוש עבודה עתידי, ואף לבניית יחסי עובד-מעביד.

מודה ועוזב..

להודות כי כתבו לך את קורות החיים. כמסמך שיווקי לכל דבר ועניין, לגיטימי לתת את המשימה למקצוענים ולו רק בכדי לחסוך זמן יקר. מכיוון שהנך טוב בתחומים מסוימים, אתה מתמקד במה שאתה טוב בו ולכן לא בהכרח רלוונטי כי לא אתה הוא שכתבת את קורות החיים או כי אינך מתראיין באופן ההולם את הכתוב בהם.

לא זו אף זו, בהזדמנות להדגיש את החזקות שלך והיתרונות הייחודיים שלך כדי למלא בהצלחה את התפקיד עליו תתמודד, יכול להיות נכון ביותר להניח את הדברים על השולחן ולעבור הלאה לשאלה הבאה. כלומר, לענות בכנות על עניין כתיבת קורות החיים ולהתמקד בגוף הריאיון!

התאמת המסמך

אפשרות נוספת וייחודית הקיימת ב- Platformust היא להתאים את נוסח קורות החיים לסגנון הדיבור הספציפי של המועמד. כך המועמד חש בנח להביע את עצמו בחופשיות במהלך ראיונות העבודה. בנוסף, כך לא נכפה על המועמד לשנן תסריט מלאכותי שלא בהכרח רלוונטי לכל זמן ומקום עבודה.

בכל מקרה משלושת האפשרויות לעיל, על כותב קורות החיים להבין באם יש פער מעין זה כאמור ולשקף זאת למועמד. כך לתת לו את הבחירה האם כותבי קורות החיים יגשו למלאכת הכתיבה כפי שנוהגים, או שמא, מעוניין הוא שהם יתאימו במקרה זה באופן מיוחד את כתיבת קורות החיים לסגנונו הייחודי.